7/24/2024 1:24:52 AM
- Hapsirë reklamuese - Brain Inside

Kategoria

Teknologji

Shërbimet globale po i rikthehen ngadalë normalitetit

Bizneset dhe shërbimet në mbarë botën po rikuperohen ngadalë pas një ndërprerjeje masive të teknologjisë ...

Shkaktoi “blackout”-in e sistemeve IT në mbarë botën, CEO i “CrowdStrike” humb mbi 300 mln paund

Njeriu në krye të kompanisë që shkaktoi “Black-out”-in më të madh në sistemet IT, në mbarë bo ...

Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Ministrja e Ekonomisë (ME), Artane Rizvanolli ka njoftuar se së bashku me kryeshefen ekzekutive të Telekomit të Kosovës, Burb ...

"WhatsApp" prezanton funksionin për transkriptimin e mesazheve zanore

“WhatsApp” po punon për të sjellë një përditësim të ri që lidhet me transkriptin e mesazheve zanor ...

Kush është Arjeta, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Në Shqipëri gratë dhe vajzat po depërtojnë edhe në industrinë e prodhimit të automjeteve. Arjeta Puca themelue ...

Autoblindi i parë shqiptar ekspozohet në panairin e Francës, ja si duket nga brenda

Autoblindi i parë shqiptar, prototipi i quajtur “Shota” është ekspozuar në panairin e madh të industrisë s&e ...

Aksionet e Tesla-s mund të rriten për 90 për qind tani

Aksionet e Tesla-s janë në rrugën e duhur për t’u rritur, me mosmarrëveshjen e paketës së pagave të komp ...
Faqe 1
Kryefaqja Kryefaqja
Faqe 2 Vazhdo tutje

Të fundit