3/25/2023 5:53:26 PM
- Hapsirë reklamuese - Brain Inside

Kategoria

Opinione dhe Editoriale

Serbia, fillimisht do të duhej të formoj bashkësin e komunave etnike Shqiptare në Serbin Jugore

Shkruan: Refik HASANIPërfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, z.Miroslav LAJÇAK, thekson:  ...

Në një shoqëri të bigbrotherizuar, këto do të ndodhin!

Nga Mira KazhaniTre gra u vranë! Dy në Paskuqan dhe një në Kamëz. Dy të tjera u plagosën. Nuk ka rëndësi ...

A mund ta bëjë ChatGPT punën time? Si gazetare nuk jam hiç e merakosur

Javën e fundit është folur shumë nëse gazetarët mund ose duhet të zëvendësohen nga Inteligjenca Artificia ...

Studimi i profesorit të njohur: Serbët ndihmuan osmanët ta pushtojnë Ballkanin

Një studim i ri i prof. dr. Oliver Jens Schmitt shpluhuron disa mite të historisë serbe. Sipas Schmitt, serbët u kanë dhë ...

“Kur ke dashuruar për herë të fundit?”, Ben Blushi rrëfen bisedën me Ismail Kadarenë

Nuk e fiton Rusia, por as Ukraina nuk e fiton, tha Ismaili. Po dikush do fitojë, thashë unë. Po ti, pse bën kaq shumë pyetje, ...

Ian Kershaw mbi diktatorët e dikurshëm, historinë, Putinin e ndryshimet thelbësore që po ndodhin në botë

Po sigurisht, sidomos në situata të veçanta. Sikur të mos ishin gjendur në rrethana të caktuara nuk do kishin qenë ...

Misteri drithërues i zhdukjeve të fëmijëve azilkërkues në Britani: Mund të ketë edhe shqiptarë

Nga Klevis HoxhajAlbanianpostDhjetra fëmijë azilkërkues janë rrëmbyer nga bandat në një hotel të Brighton ...
Faqe 1
Kryefaqja Kryefaqja
Faqe 2 Vazhdo tutje

Të fundit