12/1/2022 1:10:20 AM
- Hapsirë reklamuese - Brain Inside

Kategoria

Kuriozitete

Ku e donte Hasan Prishtina, kryeqytetin e Shqipërisë?

Mehmet Prishtina, nipi i Hasan Prishtinës deklaroi se ai kërkonte që Shkupi të ishte kryeqyteti i shqiptarëve.Në një ...

murosur në shtëpinë e djalit të Ismail Qemalit? Kush është historiani që e pa me sy në 1962, enigma e dokumentit të humbur të shpalljes së Pavarësisë

Ndoshta jo të gjithë e dinë por dokumenti origjinal i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë në 28 n& ...

“The Simpsons” në vitin 2015 kishin parashikuar marrjen e Twitter nga Elon Musk

“The Simpsons” kanë bërë sërish të pamundurën duke parashikuar të ardhmen e Twitter.Elon Musk ka nxjerr ...

"Republika e Parë"/ I gjithë takimi i Berishës me Clinton, kur instistoi: Vetëm autonomi për Kosovën!

Një dokument autentik siç është procesverbali itakimit zyrtar ndërmjet Presidentit të SHBA-së Bill Clinton dhe ho ...

El Chapo në burg përjetë, qyteti i tij po hap një muze kushtuar trafikut të drogës

Qyteti i lindjes së liderit të kartelit meksikan të drogës Joaquin Guzman El Chapo po shqyrton idenë e hapjes së një ...

Si u bë Britania e Madhe një nga vendet më të varfra në Europën Perëndimore?

“Muajt ??e fundit kanë qenë të vështira për Mbretërinë e Bashkuar, por kjo krizë nuk nisi sot…&rd ...

NASA përzgjedh 16 shkencëtarë për ekipin e studimit mbi fenomenet ajrore të paidentifikuara

NASA ka përzgjedhur 16 shkencëtarë për të marrë pjesë në ekipin e saj të pavarur të studimit mbi fen ...
Faqe 1
Kryefaqja Kryefaqja
Faqe 2 Vazhdo tutje

Të fundit