Kryemnsitri i Kosovës, Albin Kurti, sapo ka arritur në Kroacishkruan Gazeta Sinjali.

Ai atje ka shkuar së bashku me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia si dhe shefin kabinetit të Vjosa Osmanit, Blerim Vela.

Ai sonte do të mabjë një konferencë për media

Loading...
Loading...