Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në plazh

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në plazh

Në rrethin e Marmarisit, diskutimi me tone të larta midis një burri dhe një gruaje të ulur në plazhin publik u shndërrua në një përleshje. Në Plazhin Publik në Rrugën Ataturk, rreth orës 06:00, një grua me katër shoqe, të ulura së bashku i bërtitën burrit përballë saj. Kishte një grindje mes të dyve. Ai […]

MORE ...

Kapet shqiptari me 494 mijë euro të fshehura në veturë, të cilat nuk i kishte deklaruar

Kapet shqiptari me 494 mijë euro të fshehura në veturë, të cilat nuk i kishte deklaruar

Gjatë kontrollit të ushtruar në pikën e kalimit Kufitar Muriqan, në automjetin ‘Benz’, që e drejtonte shtetasi R.R, 56 vjeç, shtetas shqiptar, shërbimet e Policisë gjetën të fshehura një shumë prej 494.785 euro, të cilat shtetasi R.R, nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, shkruan Gazeta Sinjali. Në […]

MORE ...

Krimi në Folegandros:Dëshmia e shqiptarit që gjeti trupin e Garyfallias është tronditëse

Krimi në Folegandros:Dëshmia e shqiptarit që gjeti trupin e Garyfallias është tronditëse

Një prej personave që kanë nxjerrë në breg trupin e Garyfallias, 26-vjeçares greke që u vra nga i dashuri dhe më pas u hodh në det nga një lartësi e madhe, është një shqiptar që jeton në Folegandro. Dashamir Pura ka treguar për mediat greke momentin kur kanë nxjerrë nga deti trupin e pajetë të së resë. […]

MORE ...

Ky vend i Europës po ndalon përdorimin e barit artificial

Ky vend i Europës po ndalon përdorimin e barit artificial

Një peticion i fundit i paraqitur në Mbretërinë e Bashkuar bëri thirrje për ndalimin e shitjes së barit artificial (tapeteve të barit). Kjo situatë ka ngritur pikëpyetje rreth ndikimit në mjedis të “gjelbërimit plastik”. A jeni tunduar ndonjëherë nga ideja e një lëndine me gjelbërimin perfekt, pa asnjë copë toke me bimësi të zverdhur atëherë […]

MORE ...

A është i sigurt përdorimi i vajit të diellit?

A është i sigurt përdorimi i vajit të diellit?

Lëkura juaj do të nxihet më shpejt me ndihmën e vajit të rrezitjes, por gjithashtu do të ndikojë negativisht në të.  Disa arsye tregojnë se kjo deklaratë është e vërtetë Vaji i kremit kundër diellit përmban shumë pak krem ​​kundër diellit (SPF).  Në përgjithësi është 15 ose më pak, gjë që nuk është aspak e […]

MORE ...

Media serbe nuk e përtyp dot medaljen e artë kosovare në Olimpiadë, ja si e trajtojnë

Media serbe nuk e përtyp dot medaljen e artë kosovare në Olimpiadë, ja si e trajtojnë

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio mezi është kapërdirë në Serbi. Pjesa më e madhe e mediave e anashkaluan si lajm, megjithëse gjatë të gjithë kohës kanë raportuar lajmet për atletët serbë pjesëmarrës në disiplinën e xhudos në Olimpiadë. Ato pak media që e pasqyruan e nxorrën me tituj si ai i televizionit […]

MORE ...

Rita Ora reagon pas fitores së Distria Krasniqit: Kosova lë gjurmë në “Tokio 2020”

Rita Ora reagon pas fitores së Distria Krasniqit: Kosova lë gjurmë në “Tokio 2020”

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ta bëjë krenare gjithë Kosovën duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Ajo fitoi tri ndeshjet e para dhe pastaj edhe finalen, duke i siguruar Kosovës medaljen e parë olimpike për sivjet. Të gëzuar për suksesin e saj janë shprehur të gjithë shqiptarët anë e mbanë […]

MORE ...

13 vajzat e famshme shqiptare që kanë pasur të njëjtin të dashur

13 vajzat e famshme shqiptare që kanë pasur të njëjtin të dashur

Në të gjithë botën, njihet tendenca e personazheve VIP për të krijuar histori dashurie më të tjerë personazhe të njohur, të cilët janë të aftë të kuptojnë botën e tyre dhe impenjimet prej VIP-ash. Por duke qenë vende relativisht të vogla, është e natyrshme që ndonjëherë të njëjtët personazhe të kalojnë nga një VIP tej […]

MORE ...

“Si dita me natën…” Bledi Mane: Të dua Dua, të neveris Elvis!

“Si dita me natën…” Bledi Mane: Të dua Dua, të neveris Elvis!

E bukura, e talentuara, modestja artiste e famshme shqiptare Dua Lipa çdo minutë fiton rreth 2 paund, rreth 3000 lekë. Madje edhe kur fle fitimi i saj nga shkarkimi i këngëve, videot në youtube, postimet në rrjetet sociale, interesat bankare…nuk ndalet. Është e famshme në gjithë botën, e talentuar, milionere. Dje zbriti në Tiranë dhe […]

MORE ...

Rama dhe Linda darkojnë me Dua Lipën dhe familjen e saj

Rama dhe Linda darkojnë me Dua Lipën dhe familjen e saj

Mbrëmjen e djeshme kryeministri Edi Rama së bashku me gruan e tij, Linda Rama kanë darkuar me Dua Lipën, familjen dhe të dashurin e saj. Në darkë ka qenë i pranishëm edhe kryebashkiaku Erion Veliaj së bashku me gruan e tij, Ajola. Fotot nga darka i ka shpërndarë në Instagram babai i Duas, Dukagjin Lipa./albeu.com

MORE ...