Harrojeni se.ksin tani nga koronav.irusi, del ligji i ri për çiftet, kush ka të dashura duhet që…

Harrojeni se.ksin tani nga koronav.irusi, del ligji i ri për çiftet, kush ka të dashura duhet që…

Britania ka vendosur një rregull të ri që do të aplikohet nga të gjithë qytetarët. Thuhet se shteti nuk do të lejojë se ksin në shtëpi me një person që jeton në një vend tjetër. Në rregulloren e re që ndalon takimin me personat që nuk ndajnë të njëjtën banesë me ju thuhet: “Asnjë person […]

MORE ...

“Djali yt e ka gjuhën shumë të gjatë”, nëna e djalit të dh.unuar tregon se çfarë ndodhi në komisariat

“Djali yt e ka gjuhën shumë të gjatë”, nëna e djalit të dh.unuar tregon se çfarë ndodhi në komisariat

Zaida Çobo, nëna e 15-vjeçarit të dhu nuar nga policia ka rrëfyer momentet e dh unës ndaj djalit të saj. Në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, ajo u shpreh se djali i saj është dh unuar pasi nuk ka dashur që të lërë biçikletën e cila ishte e shokut. “Djali më mori leje […]

MORE ...

“Më çoi tek shtëpia e vëllait…” Detaje që të drithërojnë, flet 15 vjeçarja e përdhu.nuar , ç’i rrëfyen shoqet?

“Më çoi tek shtëpia e vëllait…” Detaje që të drithërojnë, flet 15 vjeçarja e përdhu.nuar , ç’i rrëfyen shoqet?

Gazeta SI ka zbardhur të tjera fakte tr onditëse nga autorët që përd hunuar 15-vjeçaren nga Tirana. Siç raporton gazeta në fjalë, vajza e abu zuar nga roja e shkollës ka treguar edhe emra të tjerë vajzash dhe bashkëmoshataresh që dyshohet se janë përdh unuar nga 65-vjeçari Abaz Doga. 15-vjeçarja ka thënë se kur iu […]

MORE ...

“U tund dynjaja!”/ Rita Lati tregon historinë e trishtë në ditën e dasmës: S’do ta besoni, më hoqën fustanin në mes të arës… kam qarë

“U tund dynjaja!”/ Rita Lati tregon historinë e trishtë në ditën e dasmës: S’do ta besoni, më hoqën fustanin në mes të arës… kam qarë

Aktorja e dashur e humorit Rita Lati ishte e ftuar në “E Diell” në Top Channel dhe kujtoi një nga ditët më të bukura të jetës së saj, kur u bë nuse. Mirëpo jo çdo gjë paska shkuar siç duhet.“Më bëri babai nuse, u tund dynjaja po martohej artistja e Vlorës thonin” kujton Lati.“Erdhën të […]

MORE ...

Mos u mendoni 2 herë, largojeni sa më shpejt nga shtëpia këtë produkt vd.ekjeprurës

Mos u mendoni 2 herë, largojeni sa më shpejt nga shtëpia këtë produkt vd.ekjeprurës

Zbardhuesi me klor është një nga artikujt më të përdorur në shtëpinë e secilit prej jush. Aroma që lëshon ka një ndikim të madh në sistemin nervor, të frymëmarrjes dhe në atë imunitar, duke shkaktuar reaksione alergjike, astmë, autizëm dhe madje edhe kancer. Nëse keni evidentuar kollitje apo djegie pas përdorimit të tij, këto janë […]

MORE ...

‘Merri se më ke shëruar’, vogëlushja i ofron Elvis Naçit karamele në spital dhe përlotet (VIDEO)

‘Merri se më ke shëruar’, vogëlushja i ofron Elvis Naçit karamele në spital dhe përlotet (VIDEO)

Argita është 8-vjeçarja që vuante nga skolioza dhe iu nënshtrua ndërhyrjes së parë, ku iu vendosën implantet. Ndërsa në total vogëlushja duhet të kryejë 10 operacione, të cilat mund të shkojnë deri në 35.000 euro. Pas operacionit të parë, Argita është bërë më mirë dhe në momentet kur la spitalin ka qenë filantropi Elvis Naçi […]

MORE ...

Hap va.rrin e djalit pas 42 vitesh, nëna zbulon të v.ërtetën e pabesueshme: Ma ndiente zemra…(Foto)

Hap va.rrin e djalit pas 42 vitesh, nëna zbulon të v.ërtetën e pabesueshme: Ma ndiente zemra…(Foto)

Lidia Reid është ndier e shk.atërruar, pasi ka hapur v.arrin e të birit, i cili kishte ndërruar j.etë në vitin 1975. Djali i saj Garry nuk është gjendur. Brenda ark.ivolit nuk kishte asnjë trup. Lidia ka mbi 42 vjet që lu.fton për të gjetur se çfarë ka ndodhur me djalin e saj. Kur ajo ka […]

MORE ...

Keni dhimbje të vazhdueshme të thembrave kur jeni në këmb?, Ja çfarë duhet të bëni…

Keni dhimbje të vazhdueshme të thembrave kur jeni në këmb?, Ja çfarë duhet të bëni…

Ju nuk jeni të vetmit që ju dhembin thembrat, shpesh kjo është një simptomë që e kanë shumë prej nesh. Një shumëllojshmëri faktorësh mund të shkaktojnë, si trauma, të qenit mbipeshë, këpucët e parehatshme dhe inflamacioni. Është e rëndësishme të dini se dhimbjet e thembrave nuk duhen duruar për një kohë të gjatë, pasi sëmundjet […]

MORE ...

Arbana Osmani ndihet e vetmuar? Moderatorja e ‘Top Channel’ publikon diçka që po i fut të gjithë në dyshime

Arbana Osmani ndihet e vetmuar? Moderatorja e ‘Top Channel’ publikon diçka që po i fut të gjithë në dyshime

Arbana Osmani është tepër aktive në rrjetet sociale dhe vazhdimisht ndan me ndjekësit e saj të shumtë, detaje nga jeta e saj private. Mirëpo, postimi i fundit i moderatores ka tërhequr vëmendjen e ndjekësve. “Psikologjia thotë se personi që përpiqet të bëjë këdo të lumtur, shpesh përfundon duke u ndjerë më i vetmuari.”- është shprehja […]

MORE ...

Dr.ogë, se.ks, alk.ool: Fitoi rreth 11 milionë euro në lotari, por shihni si ka përfunduar sot

Dr.ogë, se.ks, alk.ool: Fitoi rreth 11 milionë euro në lotari, por shihni si ka përfunduar sot

Të gjithë ne, të paktën një herë në jetë, kemi ëndërruar të fitojmë lotarinë. Por ka edhe nga ata që e fitojnë dhe nuk dinë si t’i mirë-menaxhojnë paratë e fituara pa asnjë mund. Këtë gjë e di mirë Michael Carroll që në moshën 19-vjeçare fitoi 11 milionë euro. Sot, në moshën 36-vjeçare ai është […]

MORE ...