Detaje të reja: Icardi në depresion pas ndarjes, nuk stërvitet, modelja nuk donte të shkonte te Newcastle

Detaje të reja: Icardi në depresion pas ndarjes, nuk stërvitet, modelja nuk donte të shkonte te Newcastle

Sipas L’Equipe, sulmuesi argjentinas, ishte shumë i prekur pasi u nda me ish-partnerin e tij Wanda Nara. Sipas prestigjozes franceze, ai nuk u stërvit me ekipin e PSG-së. Biznesmenja argjentinase, Wanda Nara, ka njoftuar ndarjen e saj nga futbollisti argjentinas Mauro Icardi për tradhti të dyshuar. Sulmuesi ishte lidhur me Newcastle si një nga yjet […]

MORE ...

Shifra marramendëse, ja sa para ka fituar Tyson Fury pas triumfit ndaj Deontay Wilder

Shifra marramendëse, ja sa para ka fituar Tyson Fury pas triumfit ndaj Deontay Wilder

Tyson Fury ka fituar meçin e tretë ndaj Wilderit me K.O në raundin e 11’të, duke vazhduar të jetë i pamposhtur. Me këtë fitore, Tyson Fury ka mbrojtur titullin e WBC në peshat e rënda.Fury me këtë fitore ka shtuar edhe një shumë të madhe parash në llogarinë e tij, përcjell GazetaBlic Sport Sipas mediumeve […]

MORE ...

Formacioni zyrtar i Suedisë ndaj Kosovës

Formacioni zyrtar i Suedisë ndaj Kosovës

Kosova sonte e zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ndaj Suedisë në “Friends Arena” në Stokholm. Edhe pse pa gjasa, Kosova hyn në këtë ndeshje me motiv të lartë, teksa përkrahja e “Dardanëve” nuk do t’u mungojë as atje. Suedia e ka publikuar tashmë formacionin zyrtar për këtë ndeshje. Ndeshja ndërmjet Suedisë dhe […]

MORE ...

Reja zgjidh dilemat, ja si Shqipëria pritet të sfidojë Hungarinë

Reja zgjidh dilemat, ja si Shqipëria pritet të sfidojë Hungarinë

Kombëtarja shqiptare luan ditën e sotme një ndeshje mjaft të rëndësishme në kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Në “Pushkash Arena” të Budapestit, kuqezinjtë tanë do të përballen me Hungarinë, në një sfidë e cila mund të cilësohet si “finale” për të dyja Kombëtaret. Ashtu si Shqipëria edhe Hungaria në rast fitoreje do të vijonin  të […]

MORE ...

Rama jep lajmin e mirë për shqiptaret e Kosovës që fituan medalje të arta në lojërat olimpike

Rama jep lajmin e mirë për shqiptaret e Kosovës që fituan medalje të arta në lojërat olimpike

Rama tha se dy lojtaret do t’i bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare, një gjë që ato e kanë kërkuar edhe vetë. Rama: Një tjetër vendim është përfshirja në strukturat e FA të dy fitueseve të medaljeve të arta shqiptaret nga Kosova Distrie Krasniqi dhe Nora Gjakova që kanë arritur diçka që është e jashtëzakonshme dhe kanë […]

MORE ...

Rikthimi pas dy vjetësh: 400 “Dardanë” do të brohorasin sonte në përkrahje të Kosovës

Rikthimi pas dy vjetësh: 400 “Dardanë” do të brohorasin sonte në përkrahje të Kosovës

Pasi arritën fitoren e parë historike në kualifikime për Kampionat Botëror, sot “Dardanët” do të tentojnë ta arrijnë edhe të dytën brenda tri ditëve. Por, përballë vetes Kosova do ta ketë një kundërshtar edhe më të vështirë. Përveç dy ekipeve, stadiumi “Fadil Vokrri” do të mirëpres edhe tifozët “Dardanët” që rikthehen për ta përkrahur kombëtaren […]

MORE ...

MARCA siguron dokumentet: PSG nuk mund ta transferojë Messin, ardhmja e argjentinasit ende e paqartë

MARCA siguron dokumentet: PSG nuk mund ta transferojë Messin, ardhmja e argjentinasit ende e paqartë

E ardhmja e Lionel Messit mund të mos jetë aq e qartë sa duket. Një ankesë është paraqitur në Komisionin Evropian në një përpjekje për të parandaluar Paris Saint-Germain të nënshkruajë me argjentinasin. Ankesa, në të cilën MARCA ka fituar qasje ekskluzive, bazohet në fakte financiare, dhe pretendon se Fair Play Financiar duhet ta përjashtojë […]

MORE ...

Përfundojnë Lojërat Olimpike, Franca merr medaljne e fundit të artë

Përfundojnë Lojërat Olimpike, Franca merr medaljne e fundit të artë

Kombëtarja franceze e hendbollit për femra mundi 30-25 Rusinë në finale për të marrë medaljen e fundit të artë të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”. Sporti i hendbollit mbylli kështu ditën e fundit të kësaj Olimpiade, ku në tabelën e medaljeve kryesojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (39 medalje të arta, 41 argjendi dhe 33 bronzi), […]

MORE ...

Tayna është këngëtarja e preferuar e këtij politikani

Tayna është këngëtarja e preferuar e këtij politikani

Kandidati për kryetar të Prishtinës, nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, i njohur edhe si vëllai i Ramush Haradinajt, ka qenë i ftuar në emisionin veror “Natë Vere” në T7. Ai ka folur si kurrë më parë për shumë të pathëna nga jeta e tij. Ndër të tjera, kur bëhet fjalë për shijet muzikore, Haradinaj […]

MORE ...

Messi: E ula pagën për 50%, bëra gjithçka, por ishte e pamundur

Messi: E ula pagën për 50%, bëra gjithçka, por ishte e pamundur

Lionel Messi po e mban konferencën lamtumirëse nga Barcelona në stadiumin ku kaloi shumë vite, “Camp Nou”. Ai e nisi me lot në sy konferencën, ndërsa në vazhdim të saj tregoi shumëçka rreth situatës së tij. Ai tregoi se kishte pranuar ta ulë pagën për 50%, por që nuk kishte mjaftuar. “Unë e ula pagën […]

MORE ...