I nënshtrohet operacionit për të eliminuar djersën në sqetull, vdes e reja

I nënshtrohet operacionit për të eliminuar djersën në sqetull, vdes e reja

Një influencuese e fitnesit vdiq pasi iu nënshtrua një operacioni për të trajtuar djersitjen e tepruar. Odalis Santos Mena, 23 vjeç, shkoi në SkinPiel, një klinikë për kujdesin e lëkurës në Meksikë, për t’iu nënshtruar një trajtimi për të minimizuar djersitjen në sqetull. Pavarësisht garancisë  se operacioni ishte i thjeshtë dhe i sigurt, ajo vdiq […]

MORE ...

Një model u dëbua nga Arabia vetëm pse ishte shumë i bukur dhe i joshte gratë

Një model u dëbua nga Arabia vetëm pse ishte shumë i bukur dhe i joshte gratë

Një model u dëbua nga Arabia vetëm pse ishte shumë i bukur dhe i joshte gratë. Por, ai nuk u dëbua vetëm, krahë tij ishin edhe dy burra të tjerë për të njëjtën gjë. Të tre modelat u dëbuan nga Dubai rreth tri vite më parë. Ndërsa, Omar vazhdon të jetë aktiv në rrjetet sociale […]

MORE ...

Gjestet me Trup që Tregojnë se Ai është Totalisht i Dhënë pas Jush

Gjestet me Trup që Tregojnë se Ai është Totalisht i Dhënë pas Jush

Si çdo gjë tjetër në këtë botë, epoka e teknologjisë moderne ka edhe avantazhet dhe disavantazhet e saj. Pasi kemi zhvendosur pjesën më të madhe të komunikimit tonë në internet, ne do të kemi mungesë të aftësisë për të lexuar ndjenjat e vërteta të njerëzve, si dhe për t’i shprehur ato ndjenja, veçanërisht kur bëhet […]

MORE ...

Mosha e vërtetë e Hasbulla Magomedov dhe arsyeja pse po e shihni kudo

Mosha e vërtetë e Hasbulla Magomedov dhe arsyeja pse po e shihni kudo

Ndoshta emri Hasbulla Magomedov nuk ju kujton asgjë, por me siguri e keni parë të paktë njëherë në rrjete sociale fytyrën e tij. Hasbulla është një bloger nga Dagestan, Rusi dhe gjithmonë ka patur shumë ndjekës në rrjete sociale, por një video virale e një sherri e bëri atë super të famshëm në internet brenda […]

MORE ...

Arsyeja befasuese se përse djathi në Zvicër ka vrima

Arsyeja befasuese se përse djathi në Zvicër ka vrima

Vrimat në djathë nuk i kanë bërë minjtë që bredhin nëpër fabrikë. Shkencëtarët kanë zbuluar se vrimat misterioze në djathë vijnë nga grimca mikroskopike të barit të tharë apo sanës, që e përmban qumështi. Sipas hulumtuesve në institutin Agroscope, grimcat e sanës i krijojnë këto zbrazëtira kur djathi fillon të krijohet. Ata kanë bërë eksperimente, […]

MORE ...

28 milionë dollarë për të shkuar në hapësirë me Jeff Bezosin

28 milionë dollarë për të shkuar në hapësirë me Jeff Bezosin

28 milionë dollarë është shuma që një individ ka vendosur të paguajë për të shkuar në hapësirë me themeluesin e kompanisë Amazon Jeff Bezos dhe vëllain e tij. Kjo ishte shuma më e madhe që u pagua në ankandin e zhvilluar drejtpërdrejtë në internet të shtunën. Kompania e raketave “Blue Origin” e themeluesit të Amazonit […]

MORE ...

Qytetet me më shumë miliarderë në botë

Qytetet me më shumë miliarderë në botë

Për herë të parë në shtatë vjet, NeW York City ka humbur titullin e tij si kryeqyteti i miliarderëve në botë. Në vitin 2020, ‘Molla e Madhe’ u zhvendos nga Pekini i cili regjistroi një fitim neto prej 33 miliarderësh. Pekini tani është në vendin e parë me 100 individë me vlerë një miliard dollarë […]

MORE ...

Sekretet si të dilni nga një moment i vështirë (dhe të fituar)

Sekretet si të dilni nga një moment i vështirë (dhe të fituar)

Për të dalë nga një periudhë e vështirë, mos i rezistoni Nëse ankoheni dhe i rezistoni asaj që po përjetoni, do të jetë më e vështirë të dilni shpejt prej saj. Vazhdimi i ankesave ndaj të gjithëve është e padobishme por për t’ju ​​bërë të ndiheni edhe më keq. Gjeni dy ose tre persona që […]

MORE ...

Çudi! Fëmijët para gjygjit,akuzohen nga prindërit e tyre për dembelizëm

Çudi! Fëmijët para gjygjit,akuzohen nga prindërit e tyre për dembelizëm

Një çift prindërish paditën djalin e tyre, duke e çuar atë në gjyq që gjykatësi ta detyronte të gjente një punë. 29-vjeçari, në fakt, do të refuzonte të punonte sepse e konsideron atë “një gjë të mërzitshme”, dhe për këtë arsye mbështetet nga prindërit e tij. Sikur të mos mjaftonte, djali gjithashtu ka sjellë të […]

MORE ...

20 vjeçari investoi në kriptmonedhë, në mëngjes u gdhi miliardier por i ndodh e papritura

20 vjeçari investoi në kriptmonedhë, në mëngjes u gdhi miliardier por i ndodh e papritura

Christopher Williamson, një student i infermierisë që jeton në Gjeorgji, kohët e fundit investoi disa para në një kriptomonedhë nga buxheti i tij. Rocket Bunny, një monedhë pak e njohur në të cilën Williamson depozitoi 20 dollarë, i dha të riut tronditjen e jetës së tij. Christopher Williamson, një student i infermierisë që jeton në Gjeorgji, kohët […]

MORE ...