Sëmundja diplomatike e Aleksandrit: Edhe ai e braktis Open Ballkan, vetëshpallet i pafuqishëm fizikisht…

Sëmundja diplomatike e Aleksandrit: Edhe ai e braktis Open Ballkan, vetëshpallet i pafuqishëm fizikisht…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka shfaqur probleme shëndetësore dhe mjekët i kanë rekomanduar pushim. Lajmi konfirmohet nga këshilltarja e tij, Suzana Vasiljeviç teksa thotë se ka shtyrë të gjitha takimet për sot. Nesër në Beograd mbërrin Presidentja e KE, Ursula von der Leyen në një vizitë 2-ditore në Serbi si pjesë e turit të vizitës në […]

MORE ...

Tetë këshilla të dobishme për t’u ushqyer pastër

Tetë këshilla të dobishme për t’u ushqyer pastër

Me siguri keni dëgjuar për ushqyerjen e pastër ose ‘clean eating’, por nuk dini nga t’ia filloni. Të ushqyerit e pastër ka të bëjë me modifikimet e dietës dhe orientimin drejt ushqimeve që janë më të shëndetshme, krahasuar me ato të regjimit tuaj. Kjo do të thotë që do të duhet të hani më shumë […]

MORE ...

Kostot e fshehura për të blerë shtëpi në Zvicër

Kostot e fshehura për të blerë shtëpi në Zvicër

Po planifikoni të blini një shtëpi ose thjesht pyesni veten nëse ia vlen? Këtu janë disa nga kostot e fshehura me të cilat mund të përballeni në Zvicër Siç ka raportuar më parë “The Local”, marrja me qira është shumë më e popullarizuar në Zvicër sesa blerja. Në fakt, Zvicra është i vetmi vend në […]

MORE ...

Zgjedhjet parlamentare në Gjermani, mbyllet procesi i votimit, ja çfarë tregojnë Exit-Pollet e para

Zgjedhjet parlamentare në Gjermani, mbyllet procesi i votimit, ja çfarë tregojnë Exit-Pollet e para

Është mbyllur procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare në Gjermani. Sot, gjermanët zgjedhin për parlamentin federal, të ashtuquajturin Bundestagu. Në garë për kancelar përballë Armin Laschet, që është dhe pasardhësi i Merkel është Olaf Scholz. Merkel kërkoi më herët votën për pasardhësin e saj, Laschet, duke thënë se Gjermania me të do të jetë në […]

MORE ...

Vuçiqi për avionët luftarakë: S’e presim miratimin e Kurtit apo të ndërkombëtarëve

Vuçiqi për avionët luftarakë: S’e presim miratimin e Kurtit apo të ndërkombëtarëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot ka biseduar në telefon me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, i kontaktuar nga ky i fundit. Stoltenberg, i cili bisedoi edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, tha se folën për situatën shqetësuese në veri të Kosovës. Vuçiq, pas bisedës, e quajti “pushtim” prezencën e forcave speciale […]

MORE ...

Serbi nga Bërnjaku: Kurti e Vuçiçi të na lënë të jetojmë të qetë, shqiptarët janë shokët e mi

Serbi nga Bërnjaku: Kurti e Vuçiçi të na lënë të jetojmë të qetë, shqiptarët janë shokët e mi

Banor i Bërnjakës, Kosta Milovanoviç,  e konsideron Njësinë Speciale, si pjesë edhe të serbëve të veriut. Në një prononcim për Ekonomia Online, Milanoviç, ka thënë se shtetësinë e Kosovës duhet ta pranojë Serbia, njësoj siç pranohet nga shumë vende të botës. “Situata nuk është aq e keqe. Diçka ka me qenë mirë, Njësia Speciale e […]

MORE ...

Gjukanoviqi në SHBA alarmon ndërkombëtarët për destabilizimin e Ballkanit nga Vuçiqi

Gjukanoviqi në SHBA alarmon ndërkombëtarët për destabilizimin e Ballkanit nga Vuçiqi

Presidenti i Malit të Zi vlerësoi në Nju Jork se ka gjithnjë e më shumë probleme në Ballkanin Perëndimor, kështu që, siç tha ai, nuk duhet të theksohet në radhë të parë çështja e ritmit të zgjerimit të BE-së, por çështja e stabilitetit të rrezikuar në Ballkan, transmeton Gazeta Express. “Kjo na çon në atë […]

MORE ...

I ofendoi vëllain në burg, Daniel Dushku zbulon si rrëmbeu Kozak Braçin: Nuk ishim 20 veta, ti po qaje e luteshe!

I ofendoi vëllain në burg, Daniel Dushku zbulon si rrëmbeu Kozak Braçin: Nuk ishim 20 veta, ti po qaje e luteshe!

Vazhdon të bëjë bujë pengmarrja e Kozak Braçit, ngjarje e cila ndodhi pas përplasjeve dhe ofendimeve në rrjetet sociale. Pas rrëmbimit ai tha  LIVE në rrjetet sociale se u mor peng nga 20 persona dhe nga 20 makina. Pavarasisht se vazhdon të jetë në arrati nga polici e Shtetit, vëllai i Fabio Dushkut, Danieli, ka […]

MORE ...

Terror gruas në Gjirokastër, dhunohet mes lokalit nga ish-bashkëshorti me vëllanë e tij

Terror gruas në Gjirokastër, dhunohet mes lokalit nga ish-bashkëshorti me vëllanë e tij

Ka përjetuar tmerr një grua mbrëmjen e të shtunës, nga ish-bashkëshorti dhe ish-kunati i saj. Dy vëllezërit janë shpallur në kërkim nga policia e Gjirokastrës pasi kanë dhunuar gruan në ambientet e një lokali në lagjen “18-Shtatori”. Sipas policisë, dy personat që janë tashmë në kërkim, kanë qëlluar me mjet mprehës dhe dorezë hekuri edhe […]

MORE ...

Befason Xhensila Myrtezaj, ndryshon komplet pamjen

Befason Xhensila Myrtezaj, ndryshon komplet pamjen

Xhensila Myrtezaj vendosi që këtë herë të eksperimentojë me look-un e saj. Këngëtarja u shfaq krejtësisht ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim në fotografitë e fundit që publikoi në llogarinë e saj në Instagram. Myrtezaj shihet me flokë të shumë të shkurtër, me baluke dhe me make up profesional, i cili ndryshe nga herët e […]

MORE ...