Nga Kosova për pushime në Shëngjin, mbytet në det i moshuari

Nga Kosova për pushime në Shëngjin, mbytet në det i moshuari

Një 76-vjeçar nga Kosova është mbytur në plazhin e Shëngjinit në Lezhë, teksa ishte duke pushuar. Policia bën të ditur se pushuesi i mbytur është 76-vjeçari me iniciale J.B, ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. “Sot, rreth orës 17:25, në plazhin e Shëngjinit, Lezhë,  dyshohet se është mbytur në det shtetasi J.B., […]

MORE ...

“Befas na u shkatërruan të gjitha”, studentja afgane tregon për largimin nga Afganistani dhe strehimin në Shqipëri: Na kanë pritur shkëlqyeshëm

“Befas na u shkatërruan të gjitha”, studentja afgane tregon për largimin nga Afganistani dhe strehimin në Shqipëri: Na kanë pritur shkëlqyeshëm

Një prej studenteve afgane që është strehuar në vendin tonë, ka rrëfyer të gjithë rrugëtimin e saj nga Afganistani e deri në Shqipëri. Nakbah ka treguar në një intervistë për BBC World se sa e vështirë ka qenë që të marrë vendimin për t’u larguar nga vendi i saj e duke ndërprerë dhe studimet universitare. […]

MORE ...

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 9-10 gradë celsius, teksa ato maksimale prej 22-23 gradë celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat vende-vende parashihen […]

MORE ...

Truri mund të zbulojë nëse do të ndodhë apo jo një ngjarje e keqe

Truri mund të zbulojë nëse do të ndodhë apo jo një ngjarje e keqe

Studiuesit në Shkollën e Mjekësisë së Universitetit të Uashingtonit, kanë identifikuar rajonet e trurit të përfshira në vendimin nëse duam të zbulojnë nëse do të ndodhë një ngjarje e keqe. Gjetjet e botuara në revistën “Neuron”, përshkruajnë termin e “varësisë së lundrimit” si aktin e leximit pa fund të lajmeve të këqija në mediat sociale, […]

MORE ...

Arsyet pse gratë franceze nuk e zgjedhin më plazhin topless

Arsyet pse gratë franceze nuk e zgjedhin më plazhin topless

Numri i grave franceze që bëjnë plazh topless ka arritur në nivelin më të ulët në 40 vitet e fundit, pasi tani ekziston frika se mund të fotografohen fshehurazi dhe imazhi i tyre mund të postohet në mediat sociale. Plazhi topless është bërë më pak i popullarizuar vitet e fundit, me vetëm 19% të grave […]

MORE ...

Cila nga 12 shenjat e Horoskopit mund të bëhet miku juaj më i mirë

Cila nga 12 shenjat e Horoskopit mund të bëhet miku juaj më i mirë

A keni vënë re se shumica e miqve tuaj i përkasin të njëjtës shenjë të Horoskopit? Astrologët pohojnë se si me dashurinë, miqësia është më e pajtueshme me anëtarë të veçantë të Horoskopit. Me cilat shenja të Horoskopit përputheni më mirë, atëherë? Dashi (21/3-19/4): Dashi energjik përshtatet më mirë me Luanin dhe Shigjetarin, të cilët mund […]

MORE ...

Horoskopi 29 gusht 2021: Shenjat që duhet të lenë pas krahëve të shkuarën

Horoskopi 29 gusht 2021: Shenjat që duhet të lenë pas krahëve të shkuarën

Dashi Mendja juaj do jetë e mbushur me ide negative sot dhe në disa momente do doni të ndryshoni çdo gjë. Për ju që keni një lidhje, jo vetëm që asgjë nuk do ecë mirë, por mund të mendoni edhe për ndonjë ndarje të mundshme. Ju beqarët do pranoni te keni njohje e të dilni […]

MORE ...

Shitet për shifrën rekord pistoleta që vrau gangsterin e njohur

Shitet për shifrën rekord pistoleta që vrau gangsterin e njohur

Një armë zjarri që u përdor për të vrarë gangsterin e njohur amerikan “Billy the Kid” u shit në një ankand për shifrën rekord të 6 milionë dollarëve. Sipas ekspertëve të ankandeve, ky është çmimi më i madh i arritur ndonjëherë për një armë. Revolveri i llojit Colt që përdori sherifi Pat Garrett për të […]

MORE ...

Me vetëm 4 përbërës mund të bëni ëmbëlsirën më të mirë me çokollatë!

Me vetëm 4 përbërës mund të bëni ëmbëlsirën më të mirë me çokollatë!

S’ka asgjë më të mirë se recetat e shkurtra dhe me pak përbërës. Zakonisht marrin më pak kohë, bëhen më shpejt, ka më shumë gjasa të gabosh dhe rezultati do t’i kënaqë të gjithë. Për këtë recetë ju duhen vetëm 4 elementë. Përbërësit: – 4 lugë pluhur kako – 4 lugë miell misri – 120 […]

MORE ...

Për momentin, kjo është receta më e famshme në TikTok që ka fiksuar dynjanë (VIDEO)

Për momentin, kjo është receta më e famshme në TikTok që ka fiksuar dynjanë (VIDEO)

TikTok ka me mijëra video recetash. Gjatë karantinës, të gjithë provonin kafen “Dalgona” dhe herë pas herë, receta dhe ide të tjera janë bërë virale. Pas “tavolinës së patatinave”, radhën e ka një tjetër ushqim për t’u bërë i famshëm: Djath i pjekur me domate, ose makarona të përgatitura me djathin+domatet si salcë. Sigurisht, që […]

MORE ...