Gjestet me Trup që Tregojnë se Ai është Totalisht i Dhënë pas Jush

Gjestet me Trup që Tregojnë se Ai është Totalisht i Dhënë pas Jush

Si çdo gjë tjetër në këtë botë, epoka e teknologjisë moderne ka edhe avantazhet dhe disavantazhet e saj. Pasi kemi zhvendosur pjesën më të madhe të komunikimit tonë në internet, ne do të kemi mungesë të aftësisë për të lexuar ndjenjat e vërteta të njerëzve, si dhe për t’i shprehur ato ndjenja, veçanërisht kur bëhet […]

MORE ...

Temperaturat e larta, shikoni si është mbushur pishina e Gërmisë

Temperaturat e larta, shikoni si është mbushur pishina e Gërmisë

Temperaturat e larta kanë vazhduar që të “mbretërojnë” në mbarë Kosovën. Kjo ka bërë që shumë qytetarë të shtetit të Kosovës të shkojnë në bregdet, por tashmë kanë zgjedhur edhe mënyra të tjera alternative. Shumë prej qytetarëve kanë zgjedhur të bëjnë “plazh” edhe në pishinat e hapura. Një numër i madh i qytetarëve nga Prishtina […]

MORE ...

Qeveria vendos sanksione ndaj 13 shtetasve të huajë, të lidhur me Hezbollaun dhe ISIL/Da’esh dhe Al Qaeda

Qeveria vendos sanksione ndaj 13 shtetasve të huajë, të lidhur me Hezbollaun dhe ISIL/Da’esh dhe Al Qaeda

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se në kuadër të sanksionet e shënjestruara kundër shkelësve të huaj të të drejtave të njeriut, Qeveria e Kosovës, ka vendosur sanksione ndaj 13 personave të lidhur me Hezbollahun dhe të afërt më ISIL/Da’esh dhe Al Qadeda. Kurti, duke sqaruar vendimin e Qeverise, përmes një postimi në Facebook, […]

MORE ...

E furnizonte një shqiptar/ Arrestohet bariu, bashkë me delet shiste edhe kokainë

E furnizonte një shqiptar/ Arrestohet bariu, bashkë me delet shiste edhe kokainë

Një 70 vjeçar italian që hiqej si bari delesh, i identifikuar si ‘Pastori’ u arrestua nga policia italiane pasi rezultoi se pas punës që kryente si bari, fshihej një shpërndarës kokaine. Furnizuesi i tij ishte një shqiptar me banim në zonën e Ivrea. Sipas medias vendase midis tetorit 2015 dhe shkurt 2016, bariu mundi të […]

MORE ...

Mbytet pushuesi në Durrës, gjendet në breg të detit

Mbytet pushuesi në Durrës, gjendet në breg të detit

Një pushues është gjetur pa jetë gjatë pasdites së sotme në bregdetin e Durrësit. Policia bën me dije se pushuesi nuk është identifikuar ende Durrës/Informacion paraprak Më datë 26.06.2021, në orën 19:40, në lagjen nr.1, Durrës, në breg të detit është gjetur i mbytur një shtetas ende i paidentifikuar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe […]

MORE ...

Del FOTO/ Vuçiç humb qetësinë, përplaset fizikisht me Jeremiç: Lëreni të më rrahë

Del FOTO/ Vuçiç humb qetësinë, përplaset fizikisht me Jeremiç: Lëreni të më rrahë

Mediat serbe kanë publikuar lajmin se Presidenti Aleksandër Vuçiç është përplasur fizikisht me liderin e opozitës Vuk Jeremiç. Nova.rs ka publikuar edhe këtë foto ku shihet Presidenti Vuçiç që ka përveshur mëngët e këmishës dhe qëndron përballë Jeremiç. Ky i fundit tha se kishte shkuar në Presidencë të sqarohej me Vuçiç për deklaratat fyese që ai kishte […]

MORE ...

Mosha e vërtetë e Hasbulla Magomedov dhe arsyeja pse po e shihni kudo

Mosha e vërtetë e Hasbulla Magomedov dhe arsyeja pse po e shihni kudo

Ndoshta emri Hasbulla Magomedov nuk ju kujton asgjë, por me siguri e keni parë të paktë njëherë në rrjete sociale fytyrën e tij. Hasbulla është një bloger nga Dagestan, Rusi dhe gjithmonë ka patur shumë ndjekës në rrjete sociale, por një video virale e një sherri e bëri atë super të famshëm në internet brenda […]

MORE ...

Menyja e njerëzve më të shëndetshëm në botë: jetojnë mbi 100 vjet dhe nuk dinë për kancerin

Menyja e njerëzve më të shëndetshëm në botë: jetojnë mbi 100 vjet dhe nuk dinë për kancerin

Në veriun e largët të Pakistanit, në luginën malore Hunzakoya të vendosur në rajonin Gilgit-Baltistan, jetojnë një popull anëtarët e të cilit rregullisht jetojnë 120 ose 130 vjeç. Disa janë madje 145-vjeç, por sa vjeç është dikush është e vështirë të përcaktohet sepse hunzët nuk kanë certifikata lindjeje apo prova për të mbështetur jetëgjatësinë e […]

MORE ...

Ky është futbollisti që posedon orën më të shtrenjtë në botë

Ky është futbollisti që posedon orën më të shtrenjtë në botë

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo e posedon orën më të shtrenjtë në botë. Sulmuesi i Juventusit u shfaq në Dubai Globe Soccer Awards në janar të vitit të kaluar me një “Rolex GMT Master Ice”. Kjo orë ka vlerë të majme prej 371,000 funta, ora që përbëhej nga ari i bardhë 18 karat. Përveç kësaj, […]

MORE ...