Dilemat e mëdha, 6 arsyet pse meshkujt largohen nga femrat që duan

Dilemat e mëdha, 6 arsyet pse meshkujt largohen nga femrat që duan

Dorëzimi i vetes në dashuri merr shumë guxim – sidomos për burrat. Një njeri në dashuri vazhdimisht mendon për problemet e mundshme që mund të lindin si pasojë e hapjes së tij tek partneri. Burrat rrallë mund të dorëzohen tërësisht në dashuri; ata zakonisht bëjnë hapa të vegjël, duke kontrolluar fushën për të shmangur zhgënjimin […]

MORE ...

Vidhte çdo ditë një gazetë italiane edhe pse nuk dinte italisht

Vidhte çdo ditë një gazetë italiane edhe pse nuk dinte italisht

Ai as nuk flet e as nuk e kupton gjuhën italiane, megjithatë çdo ditë vidhte një gazetë nga një kioskë përgjatë bregdetit në Peli, në Gjenovë. Burri, një gjeorgjian i pastrehë 38-vjeçar, u arrestua nga policia lokale nën dyshimin e një grabitje të pahijshme. Disa ditë më parë pronari i kioskës e kapi në flagrancë […]

MORE ...

Rastet kur njerëzit kanë arritur të mashtrojnë mjaft mirë ndjekësit e tyre në rrjete sociale

Rastet kur njerëzit kanë arritur të mashtrojnë mjaft mirë ndjekësit e tyre në rrjete sociale

Janë disa persona që arritën të mashtrojnë ndjekësit në rrjetet sociale me truket e tyre Ndonjëherë fotot perfekte në rrjetet sociale mund t’i fshehin këto truke pas përsosjes. Disa nga njerëzit që do të shihni më poshtë kanë ide tepër krijuese se si të mashtroni ndjekësit tuaj.

MORE ...

Lojtari i Chelseat e mban fjalën, e heq live mjekrrën pas triumfit në Champions League

Lojtari i Chelseat e mban fjalën, e heq live mjekrrën pas triumfit në Champions League

Chelsea pati shumë arsye për të festuar mbrëmë. “Blutë” e Londrës u kurorëzuan me trofeun e garës më të madhe evropiane për klube, Champions League për herë të dytë në histori. Chelsea mposhti Manchester Cityn në finale me rezultat minimal, 0:1, falë golit të Kai Havertz në minutën e 42-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Express. […]

MORE ...

Ky është vendi i vetëm në botë ku ka më shumë armë se njerëz

Ky është vendi i vetëm në botë ku ka më shumë armë se njerëz

Dashuria e madhe dhe vdekjeprurëse e amerikanëve me armët sa vjen e forcohet. Edhe pse shifrat zyrtare tregojnë se viti i kaluar shkaktoi rekord viktimash, amerikanët po blejnë gjithmonë e më shumë armë zjarri. Madje, këtë javë, ligjvënësit e Teksasit kanë votuar që njerëzit të lejohen të mbajnë armë pa leje, t’i blejnë armët pa […]

MORE ...

Sa zonjë e rëndë duket nëna e Artës

Sa zonjë e rëndë duket nëna e Artës

Arta Nitaj tashmë është e njohur në mediat rozë. Përmes postimeve të shumta që bën, ajo gjithmonë qëndron aktive në lajme, shkruan “Kosovarja”. Përveç karrierës, shumicën e kohës ajo ndan momente bashkë me familjarët e saj, duke shfaqur ndjeësinë që perjeton pranë tyre. Sot, në ditëlindjen e nënës ajo ka ndarë një imazh të bukur […]

MORE ...

Ëmbëlsira e ftohtë me kos dhe fruta

Ëmbëlsira e ftohtë me kos dhe fruta

Ëmbëlsirat janë gjithmonë një pikë kyçe e drekave festive në familje. Ato, përveç shijes, i japin një tjetër bukuri ditës por edhe tryezës. Kjo recetë kërkon përdorimin e xhelatinës por nëse dëshironi mund ta shmangni përdotimin e saj. Më pas zgjidhni furtat tuaja të preferuara me të cilat mund ta zpukuroni tortën tuaj sigurisht edhe […]

MORE ...

Albani e uron me fjalët më të mira gruan e tij

Albani e uron me fjalët më të mira gruan e tij

Dhe, natyrisht se prej shumë urimeve nuk mungoi edhe ai nga bashkëshorti i saj, këngëtari Alban Skenderaj. Përmes një imazhi të publikuar në profilin e tij zyrtar në Instagram, artisti shkroi edhe disa fjalë të veçanta për të. Fotografia e paraqet, Miriam Canin të lumtur pranë këngëtarit i cili e ka rrethuar me njërën dorë […]

MORE ...

Kina dërgon furnizime në stacionin e ri hapësinor

Kina dërgon furnizime në stacionin e ri hapësinor

Anija kozmike transportuese kineze “Tianzhou 2” u nis sot drejt hapësirës për të dërguar furnizime kryesore në stacionin hapësinor në ndërtim të vendit, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua. Problemet teknike javën e kaluar vonuan lëshimin e planifikuar përmes një rakete transportuese Long March 7 në aeroportin hapësinor Wenchang, në ishullin jugor kinez Hainan. “Tianzhou […]

MORE ...

‘Muzeu i Gruas’, atraksioni më i ri në Tiranë

‘Muzeu i Gruas’, atraksioni më i ri në Tiranë

Në qytetin e Tiranës kohët e fundit janë krijuar shumë institucione apo hapësira atraktive për qytetarët dhe turistët e huaj që vizitojnë kryeqytetin. Një tjetër atraksion mjaft i veçantë që i është shtuar së fundmi Tiranës është “Muzeu i Gruas”, i cili është një rrugëtim në etapa të ndryshme kohore i gruas shqiptare dhe emancipimit […]

MORE ...