Rekord i ri botëror: Kroati mban frymën nën ujë për 24 minuta e 33 sekonda

Rekord i ri botëror: Kroati mban frymën nën ujë për 24 minuta e 33 sekonda

Një burrë kroat ka vendosur rekord të ri botëror për mbajtjen e frymës nën ujë. 54-vjeçari Budimir Buda Šobat arriti që të thyente në fundjavë rekordin e tij të mëparshëm, duke vendosur kohën e re prej 24 minutash e 33 sekondash. Rekordi u vendos në një pishinë në Sisak, ku Sobat ishte nën mbikëqyrjen e […]

MORE ...

Ky 25-vjeçar shqiptar ruan gjithë ditën dele dhe jep një mesazh të madh: Shqipëria ka plot, jam në tokën time në tokën e babait!

Ky 25-vjeçar shqiptar ruan gjithë ditën dele dhe jep një mesazh të madh: Shqipëria ka plot, jam në tokën time në tokën e babait!

Ai eshte nje djale punetor Xhuljano Mehmeti është vetëm 25 vjeç por që fëmijë ka ditur që jeta e tij do ishte pranë tokës dhe blegtoris. Djem te tilll jane mrekulli per familjet e tyre. Xhuljanon e gjejmë në fermën e tij ne fshatin Poro të qytetit të Vlorës. “Jam në tokën time dhe në […]

MORE ...

Motra e Encës del pa të brendshme në faqen me foto +18

Motra e Encës del pa të brendshme në faqen me foto +18

Motra e këngëtares, Enca Haxhiu, Uindi ka publikuar një foto në rrjete sociale ku shihet pa të brendshme, e që më këtë foto ajo ka ftuar të gjithë ndjekësit të kyçen në profilin e saj në rrjetin social “Onlyfans”. Në këtë rrjet social postohen të gjitha fotografi dhe video +18 e që të gjitha këto […]

MORE ...

Himni dhe emri i Kosovës të ndaluara në televizionin shtetëror spanjoll sonte në ndeshjen Spanjë-Kosovë

Himni dhe emri i Kosovës të ndaluara në televizionin shtetëror spanjoll sonte në ndeshjen Spanjë-Kosovë

Televizioni Publik i Spanjës, TVE, do ta ndërpresë transmetimin në çastin kur himni shtetëror i Kosovës të këndohet në Sevillë para takimit të Grupit B kualifikues për Kupën e Botës mes Spanjës dhe Kosovës.    Për më tepër, komentatorët e televizionit shtetëror spanjoll e kanë të ndaluar ta përmendin fjalën Kosovë gjatë komentimit të ndeshjes, […]

MORE ...

Rezultati i sondazhit të UEFA-s për ndeshjen Spanjë-Kosovë

Rezultati i sondazhit të UEFA-s për ndeshjen Spanjë-Kosovë

Kombëtarja e Kosovës e zhvillon sot ndeshjen e dytë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror Katar 2022. Faqja zyrtare e UEFA-s publikon sondazhe për çdo ndeshje që zhvillohet, e njëjtë kanë bërë edhe për ndeshjen Spanjë-Kosovë. 59% e tifozëve votuan për Spanjën që do të fitojë sonte, kurse 34% e tyre votuan për fitoren e […]

MORE ...

Faton Peci suspendon 5 zyrtarë brenda Ministrisë së Bujqësisë që dyshohen për dallavere me subvencione

Faton Peci suspendon 5 zyrtarë brenda Ministrisë së Bujqësisë që dyshohen për dallavere me subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit rural, Faton Peci ka pezulluar nga puna pesë zyrtarë të Agjencisë së Zhvillimit të Bujqësisë. Të njëjtit ishin arrestuar gjatë muajit shkurt nën dyshimin për veprat penale “Marrje e ryshfetit” dhe “Keqpërdorim i detyrës zyrtare”, shkruan Gazeta Express. “Me kërkesën e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton […]

MORE ...

I zbuluan të dashurën 20 vite më të re, Pirro Çako zhduket nga syri i publikut 

I zbuluan të dashurën 20 vite më të re, Pirro Çako zhduket nga syri i publikut 

Pirro Çako është padyshim një ndër artistët që shqiptarët krenohen me të, artist i mirëfilltë dhe një ndër kantautorët të atij lloji që numërohen me gishtat e dorës në vendin tonë. Pirro ja ka kushtuar të gjithë vëmendjen mediatike karrierës së tij duke lënë kurioz publikun dhe ndjekësit për jetën private dhe sentimentale, shkruan Albeu.com. […]

MORE ...

Pas puthjes në buzë u bënë amiq të përbetuar, habisin Antonela dhe Atdheu

Pas puthjes në buzë u bënë amiq të përbetuar, habisin Antonela dhe Atdheu

Para se të largohej përfundimisht nga Përputhen, Atdheu zbuloi një ngjarje të fshehtë që ndezi një debat të fortë në studio. Ai tregoi se kishte shkëmbyer një puthje me Antonelën dhe se nuk mund ‘i duronte dot më skenarët e saj me Mevlanin dhe Ledjanën. Antonela e pranoi dhe vetë se mes tyre kishte pasur […]

MORE ...

Aleksia Peleshi merr fushatën e babait në dorë, “thur lavde” për Rilindjen në Instagram

Aleksia Peleshi merr fushatën e babait në dorë, “thur lavde” për Rilindjen në Instagram

Vajza e ministrit Niko Peleshi, Aleksia duket se ka vendosur që ta mbështesë Partinë e babait të saj publikisht në këto zgjedhje. Ajo ka publikuar një video në rrjetin social Instagram ku nxjerr pamjet para dhe pas të Shqipërisë, të cilat sipas saj janë realizuar nga Rilindja. Aleksia tashmë prej kohësh është bërë e njohur […]

MORE ...

Rama i kthen lulet mbrapsht punonjëses: Më ra goja duke ju thënë

Rama i kthen lulet mbrapsht punonjëses: Më ra goja duke ju thënë

As në vizitën e sotme në fasonerinë e Shkodrës, nuk mungo një tufë me lule për kryeministrin Edi Rama. Kjo surprizë u prit me batuta nga ana e Ramës, i cili  ia ktheu mbrapsht duke i thënë se “nuk i jepen lule burrave”. “Më ra goja duke thënë nuk i jepen lule burrave. Lulet shkojnë […]

MORE ...