Doni të dukeni bukur për të dashurin? Ja si të veproni

Doni të dukeni bukur për të dashurin? Ja si të veproni

Fakti është se, i dashuri juaj mendon se je e bukur pa marrë parasysh se çfarë. Sidoqoftë, mund të jeni në gjendje të aromatizoni pamjen tuaj dhe thjesht të provoni diçka ndryshe për ta bërë burrin ta shohë të veçantë bukurinë tuaj në një dritë të re. Nëse doni të dukeni bukur për të dashurin […]

MORE ...

E kaluara e dhimshme e Ana Lleshit: Ka shumë dhunë, vuajtje…

E kaluara e dhimshme e Ana Lleshit: Ka shumë dhunë, vuajtje…

Sipas Anës, e shkuara e saj është aq e dhimbshme sa do prekte çdokënd: “Edhe njerzit që mendojnë se s’kanë zemër, po të dëgjonin historinë time do të kuptojnë se kanë zemër. Fakti që nuk e tregoj atë histori nuk është se më dhemb, sepse e kam pranuar veten, e kam lënë pas të shkuarën […]

MORE ...

Golden Globe 2021″/ Yjet po përgatiten për ceremoninë virtuale

Golden Globe 2021″/ Yjet po përgatiten për ceremoninë virtuale

Yjet e Hollivudit do të vishen me pantoflat e tyre më të mira dhe do të mblidhen në shtëpitë e tyre vonë për edicionin e 78-të të Golden Globe Awards. Ceremonia, e cila njeh përsosmërinë në film dhe televizion, po mbahet online këtë vit për shkak të pandemisë së Covid 19. Është ngjarja e parë […]

MORE ...

Turqia ‘blindon’ ushtrinë, prodhon mitralozin e saj, karakteristikat e SAR 762 MT

Turqia ‘blindon’ ushtrinë, prodhon mitralozin e saj, karakteristikat e SAR 762 MT

Mitralozi i rëndë indigjen turk ka kaluar me sukses të gjitha fazat e testeve dhe tani është gati për prodhim masiv. Mitralozi i ri 12,7 mm me një distancë prej 1.200 metrash i tipit SAR 762 MT nga Sarslmaz, një prodhuesi kryesor turk i armëve të vogla, do të kontribuojë në përpjekjet antiterroriste të Turqisë. […]

MORE ...

Kjo vezë thyen rekord: Shitet plot 31 mijë dollar

Kjo vezë thyen rekord: Shitet plot 31 mijë dollar

Kjo vezë prej ari 22 karat është shitur në një ankand në Stamford, Lincolnshire për plot 31.000 paund. Kjo shumë, thyen kështu rekordin prej 17.200 paund në 2017. Veza ishte bërë në vitet 1980 nga Garrard, argjendar zyrtar i Mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar, për një gjueti thesari në të gjithë vendin, në të cilën […]

MORE ...

Braçe kritika Bashës pas fotos në Instagram: Vendos rripin o rryp!

Braçe kritika Bashës pas fotos në Instagram: Vendos rripin o rryp!

Erion Braçe ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale. Bashkëshortja e Bashës publikoi një foto teksa kreu i PD-së ishte duke i dhënë makinës, por nuk kishte vendosur rripin e sigurimit. Braçe shkruan se Basha nuk është ndryshe nga njerëzit e tjerë dhe ligji nuk ndryshon vetëm për të. […]

MORE ...

Anton Quni del në foto para një qerreje të vjetër, ia dërgon një mesazh LDK’së

Anton Quni del në foto para një qerreje të vjetër, ia dërgon një mesazh LDK’së

Anëtari i kryesisë, Anton Quni ka publikuar një fotografi ku shihet pranë një qerreje të vjetër, teksa thotë që ajo nxit kujtime të bukura por është e papërdorshme. Përmes kësaj ai jep edhe një mesazh të rëndësishëm subjektit politik të cilin ai e përfaqëson, shkruan Gazeta Express. “Mos të lejojmë që LDK-ja të bëhet “relikt”. […]

MORE ...

Deputeti suedez kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Deputeti suedez kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Deputeti suedez, Magnus Jacobson, gjatë një fjalimi në Parlamentin e Suedisë e ka kritikuar Bashkimin Evropian për mosliberalizimin e vizave për Kosovën. Jacobson ka thënë se edhe vendi i tij Suedia po luan rol pasiv në angazhimin drejt kësaj çështje. Në fjalimin e tij, të cilin e ka publikuar Naim Murseli, këshilltar i liderit të […]

MORE ...

Kështu do të jetë moti në javën e parë të marsit

Kështu do të jetë moti në javën e parë të marsit

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se java e parë e muajit mars do të karakterizohet me mot relativisht të ngrohtë. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-17 gradë Celsius. Në fundjavë parashihet të ketë zhvillim të vranësirave të cilat vende–vende do […]

MORE ...

Gjenden 7 kilogramë drogë në një veturë në Vërmicë të Prizrenit

Gjenden 7 kilogramë drogë në një veturë në Vërmicë të Prizrenit

Dogana e Kosovës me njësitet e saj antikontrabandë, kanë gjetur dhe sekuestruar 7 kilogramë drogë të fshehur në një veturë në Vërmicë të Prizrenit, shkruan Reporteri.net. Kontrollimi i automjetit është duke vazhduar aktualisht, ndërsa rasti më tej do t’i dorëzohet Policisë së Kosovës për hetime të tjera. Njesitet Antikontrabande ne PKK Vermice gjate kryerjes se […]

MORE ...