Shqipja bën deklaratën e fortë: Melisa dhe Andi janë bashkë

Shqipja bën deklaratën e fortë: Melisa dhe Andi janë bashkë

Ish-konkurrentja e “Përputhen”, Shqipe Hysenaj ka bërë një deklaratë të fortë. Në një video live në “Instagram”, ajo është shprehur se Melisa dhe Andi janë çift dhe po i gënjejnë të gjithë. “Andi dhe Melisa janë bashkë dhe po iu gënjejnë dhe juve që jeni jashtë”, është shprehur Shqipja. Po ashtu, ish-konkurrentja ka treguar se […]

MORE ...

Erdogan i drejtohet Serbisë: Ju e merrni Mitrovicën, unë do ju marrë Beogradin

Erdogan i drejtohet Serbisë: Ju e merrni Mitrovicën, unë do ju marrë Beogradin

Kryeministri i Turqisë Rexhep Taip Erdogan në takimin e rregullt të Shoqatës për Kulturë dhe Solidaritet të turqve të Rumelisë në Qendrën e Kongresit Haliq në Stamboll kishte thënë dikur se turqit, shqiptarët edhe boshnjakët janë një, ndaj nuk duhet të jenë të ndarë por të bashkuar. “Ju lutem, të gjithve turqve, shqiptar, boshnjakë… Vëllezër, […]

MORE ...

Arjan Konomi jep dorëheqje nga “Për’puthen”

Arjan Konomi jep dorëheqje nga “Për’puthen”

Opionionisti i emisionit “Për’puthen”, Arjan Konomi, nëpërmes një video të postuar në rrjetin social “Instagram”, ka bërë të ditur në një mënyre largimin e tij nga ky program, shkruan Express. Pas skandalit të fotografive të ish-konkurrentit nga Kosova, Beartit dhe Teas, e cila kjo e fundit u largua nga emisioni si çift me Andin, por […]

MORE ...

Fansat nuk e besojnë, Tea pranon të nxjerrë kontratën me Përputhen

Fansat nuk e besojnë, Tea pranon të nxjerrë kontratën me Përputhen

Pas publikimit të fotove, Tea reagoi sot me një postim ku nënkuptonte se kishte lënë prova që historia e saj me Beartin të zbulohej. Pas publikimit të fotove, Tea reagoi sot me një postim ku nënkuptonte se kishte lënë prova që historia e saj me Beartin të zbulohej. “Krimi perfekt nuk ekziston ose ti lë […]

MORE ...

Zbulohen tre planetë të rinj

Zbulohen tre planetë të rinj

Një teleskop i dizajnuar zviceran që udhëton në bordin e satelitit hapësinor CHEOPS ka zbuluar tre planetë të pazbuluar më parë që rrotullohen rreth një ylli të largët, përbërja fizike e të cilit ngre pyetje se si formohen sistemet planetare, transmeton albinfo.ch. Vëzhgimet e mëparshme të yllit TOI-178 kishin drejtuar drejt një sistemi tre planetësh. […]

MORE ...

KQZ: Nesër tërhiqet shorti për renditjen e subjekteve politike

KQZ: Nesër tërhiqet shorti për renditjen e subjekteve politike

Nesër bëhet tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit. Kështu ka bërë të ditur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), shkruan arbresh.info. Tërheqja e shortit do të bëhet në ndërtesën e Rilindjes në katin e parë ( 1). “Ju njoftoj se nesër (e hënë, 01 shkurt, ora 10:00) […]

MORE ...

Mbidozat e kësaj vitamine mund të çojnë deri në koma

Mbidozat e kësaj vitamine mund të çojnë deri në koma

Paçka rëndësisë që ajo ka për organizmin dhe funksionet jetike të organizmit, vitamina A paraqet rrezik për shëndetin tonë, nëse merret me doza të larta. Shpeshherë shqetësohemi për mungesat që shfaqim ndaj vitaminave, pa e ditur se mbidozat e tyre jane po aq të rrezikshme e të dëmshme për organizmin sa defiçitet, shkruan “Living”. Vitamina […]

MORE ...

Zhdukja e 19 vjeçares shqiptare në Athinë që prej tetorit, dëshmitari zbulon se e reja është gjallë

Zhdukja e 19 vjeçares shqiptare në Athinë që prej tetorit, dëshmitari zbulon se e reja është gjallë

Lajme shpresdhënëse janë bërë publike së fundmi për 19-vjeçaren shqiptare të zhdukur që prej 16 tetorit në Athinë Një dëshmitar, i cili foli të Premten në mbrëmje në emisionin “Dritë në Tunel”, pretendon se ai e pa vajzën pak para se të arratisej pas një kontrolli në një zonë të caktuar në prani të një […]

MORE ...

Kush është Alket Rizai, “mjeshtri i arratisjeve” që habiti policinë greke

Kush është Alket Rizai, “mjeshtri i arratisjeve” që habiti policinë greke

Mediat greke kanë publikuar të tjera detaje në lidhje me ndalimin e Alket Rizait i çili u kap dje në kryqëzimin e Qipros ndërkohë që duhet të ishte në qelinë e tij në burgun Domokou. Policia ndaloi BMW me të cilën ai udhëtonte për një kontroll rutinë por kur u hap dera e pasagjerit ajo […]

MORE ...

Dëshmia rrënqethëse e motrës së Albert Krasniqit: Jemi lodhur nga ai, dikush duhet të bëhej kurban

Dëshmia rrënqethëse e motrës së Albert Krasniqit: Jemi lodhur nga ai, dikush duhet të bëhej kurban

Pas vrasjes së Albert Krasniqit, për të cilën dyshohet babai i tij, Skender Krasniqi, mësohen detaje të reja. Gazeta Sinjali ka mësuar edhe dëshmitë e anëtarëve të familjes Krasniqi, përfshirë motrën e viktimës Albert Krasniqi, si dhe xhaxhain e tij, që të dy emra të njohur për redaksinë. Në vendin ku ndodhi vrasja me armë […]

MORE ...