Blero këngë në bashkëpunim me vajzën e tij Taren

Blero këngë në bashkëpunim me vajzën e tij Taren

Blero ka zbuluar se po punon me një projekt të ri muzikor në bashkëpunim me një person shumë të veçantë për të. Këngëtari mbajti premtimin dhe do sjellë një duet me vajzën e tij të vetme, Tara. Ai zbuloi lajmin me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku postoi një foto të vajzës në […]

MORE ...

Ndërron jetë vrasësi serial/ SHBA, njeriu që pranoi vrasjen e 93 grave! I bënte të dukeshin si aksidente

Ndërron jetë vrasësi serial/ SHBA, njeriu që pranoi vrasjen e 93 grave! I bënte të dukeshin si aksidente

Samuel Little, vrasësi serial i cili pranoi 93 vrasje në SHBA ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare. Samuel, të cilin policia federale (FBI) e përshkroi si “vrasësin më të madh serial në historinë e SHBA-ve”, ka vdekur në një spital në Kaliforni. Little, i cili u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e tre […]

MORE ...

Reality-show,“Më thuaj një dëshirë” nis në 2 janar, moderatorja zbulon disa surpriza

Reality-show,“Më thuaj një dëshirë” nis në 2 janar, moderatorja zbulon disa surpriza

Në 2 janar në orën 16:00 do të transmetohet emisioni më i ri në Top Channel, “Më thuaj një dëshirë”. Moderatorja Fjoralba Ponari i premton shikuesve se nëpërmjet këtij “reality show” do të përjetojnë emocione të vërteta. Stafi i emisionit ka udhëtuar që prej gushtit në qytete të ndryshme të Shqipërisë, për të mbledhur dëshirat […]

MORE ...

“Gjatë 2020-ës shqiptarët kanë kërkuar më shumë ndihmë psikologjike”

“Gjatë 2020-ës shqiptarët kanë kërkuar më shumë ndihmë psikologjike”

Psikologja Denada Toçe tregon për “Shqipëria live” se ka pasur shumë ngarkesë në punë këtë vit. Përballë një virusi të panjohur, shqiptarët përjetuan ankth dhe shqetësim për të ardhmen. “Kanë pasur shumë shqetësime, u dukej sikur ishin të sëmurë gjatë gjithë kohës. Një shqetësim i vogël dhe frikësoheshin. Lidhja që i është bërë virusit me […]

MORE ...

Bes Kallakut i zbulohet “sekreti”: Kam patur një lidhje jashtëmartesore

Bes Kallakut i zbulohet “sekreti”: Kam patur një lidhje jashtëmartesore

Të ftuar në puntatën e djeshme në “Roped ëith Olsi”, me Olsi Bylykun, ishin kolegët e tij të “Portokalli” dhe “BE Coffe”, por gjithashtu edhe miqtë e tij, Bes Kallaku dhe Erion Isaj. E mes shumë diskutimesh e humoresh në këtë emision fundiviti nuk mund të mungonin as letrat e aktorëve dërguar babagjyshit të improvizuara […]

MORE ...

Pa të brendshme? Marina Vjollca çmend rrjetin me look-un e 31 dhjetorit

Pa të brendshme? Marina Vjollca çmend rrjetin me look-un e 31 dhjetorit

Ditën e djeshme, moderatorja Marina Vjollca njoftoi se “Klanifornia” do të jepet në natën e ndërrimit të viteve. Ata kanë përgatitur një mbrëmje speciale, ku mes të tjerash do të luajnë dhe telenovelën “Suljemani i Madhërishëm”. Pak minuta më parë, Marina ka zbuluar look-un e saj të mbrëmjes, duke i lënë të gjithë gojëhapur. Moderatorja […]

MORE ...

Dalin pamjet nga ceremonia, fejohet Shpat Kasapit

Dalin pamjet nga ceremonia, fejohet Shpat Kasapit

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Shpat Kasapi i dha fund beqarisë në 24 Dhjetor, por ceremoninë e organizoi në fshehtësi të plotë. Megjithatë sot Shpati ka publikuar dy foto nga dita e madhe duke pozuar me partneren, Selvijen. Çifti duken shumë të lumtur teksa tregojnë unazat ndërsa në sy bie Selvija me fustanin e […]

MORE ...

Viti i ri pritet në Australi, çfarë ishte ndryshe këtë herë (VIDEO)

Viti i ri pritet në Australi, çfarë ishte ndryshe këtë herë (VIDEO)

Viti i ri është pritur edhe në Australi. Fishekzjarret shpërthyen fillimisht në Zelandën e Re në orën 12.00 CET dhe më pas ishte edhe Australi në 14.00 CET, ku Porti i Sidneit u ndriçua duke respektuar edhe masat anti COVID. Ndryshe nga vitet e mëparshme nuk kishte skena përqafimi të qytetarëve që festonin, siç pamë […]

MORE ...

Me flokë të shkurtër si asnjëherë, Amarda Toska surprizon këtë fundviti 

Me flokë të shkurtër si asnjëherë, Amarda Toska surprizon këtë fundviti 

Moderatoren e njohur të ekranit, Amarda Toskën, jemi mësuar ta shohim gjithmonë me look-un e saj natyral, të cilit i ka qëndruar besnik prej vitesh. Amit nuk i pëlqen të luajë shumë me flokët dhe mban gjithmonë të njëjtin model, të gjata deri tek supet. Mirëpo, këtë fundvit ajo na ka bedasuar të gjithëve, teksa […]

MORE ...

Rrëfim nga Pozherani ku u shua një familje, vëllai i dorasit: Vrajset ndodhën brenda dy minutave

Rrëfim nga Pozherani ku u shua një familje, vëllai i dorasit: Vrajset ndodhën brenda dy minutave

Mbrëmë është shuar familja Zuka, katëranëtarëshe, nga fshati Pozheran i Vitisë. Kryefamiljari, Fetahu, 45 vjeç, i privoi nga jeta gruan Makifiren dhe dy djemtë e tyre, 23 e 18 vjeç, Hamdiun e Arbërin. Ekipi i Gazetës Express ka qëndruar sot në Pozheran të Vitisë dhe nga aty sjell rrëfimin e vëllait të dorasit dhe detaje […]

MORE ...