Aktivistja që reagon për çdo gjë, thumbon Ledri Vulën: Kontribuoi që gratë të paraqiten si objekt seksi, tash po u shqetësojka për vajzën e tij

Aktivistja që reagon për çdo gjë, thumbon Ledri Vulën: Kontribuoi që gratë të paraqiten si objekt seksi, tash po u shqetësojka për vajzën e tij

Aktivistja Zana Avdiu i ka reaguar ashpër reperit kosovar Ledri Vula, ku ky i fundit në një emision tha se në momentin kur e  ka kuptuar se fëmiju i tij i cili po vie në jetë është vajzë, gjëja e parë që i ka shkuar ndërmend se  “ a ka me ma nguce najkush, edhe […]

MORE ...

Pamje-Skandaloze: Mësuesja në Shkodër kryen gjeste të turpshme me nxënësin në shkollë

Pamje-Skandaloze: Mësuesja në Shkodër kryen gjeste të turpshme me nxënësin në shkollë

Një video skandaloze që po bën xhiron e rrjeteve sociale tregon një nxënës që përgatitet të dalë nga një zonë e një shkolle bashkë me një mësuese, me të cilën lihet të kuptohet se ka kryer akte të turpshme, në mos më keq, marrëdhënie seksuale. Në pamje shihet që gruaja në video, e cila supozohet […]

MORE ...

10 gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse hani një lugë qiqra çdo ditë

10 gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse hani një lugë qiqra çdo ditë

Qiqrat janë një burim i pasur i fibrave, përmbajnë yndyrna të shëndetshme, karbohidrate, dhe shumë vitamina dhe minerale të tjera. Qiqrat janë gjithashtu të pasura me proteina, kështu që mund të jenë një zëvendësues i mishit për veganët dhe vegjetarianët. Ne kemi gjetur 10 mënyra se si trupi juaj mund të përfitojë nga qiqrat dhe […]

MORE ...

Me këto shenja të horoskopit do të humbisni gjithmonë në debat

Me këto shenja të horoskopit do të humbisni gjithmonë në debat

Nëse doni të evitoni ca orë të mira me argumente dhe një debat të gjatë, më mirë mos i kundërshtoni këto shenja Ato kanë gjithnjë të drejtë dhe nëse nuk kanë, do të gjejnë argumente për t’ju provuar të kundërtën. Dashi Shenja e parë e horoskopit dhe njëkohësisht një shenjë zjarri, njihet për temperamentin e […]

MORE ...

Këto janë 3 këshillat më të vyeshme sa i përket pamjes tuaj

Këto janë 3 këshillat më të vyeshme sa i përket pamjes tuaj

Disa preferojnë të bëjnë ndryshime në baza mujore e disa janë më rehat duke mos ‘rrezikuar’ me shumë ndryshime. Por sido që të jetë situata juaj, këto këshilla të mëposhtme duhet t’i keni parasysh gjithnjë: Ndrysho kohë pas kohë ngjyrën e flokëve Përveçse është shumë qejf të luajmë me ngjyrën e flokëve tona ne mund […]

MORE ...

Drekë e lehtë dhe shijshme që nuk e keni provuar ndonjëherë

Drekë e lehtë dhe shijshme që nuk e keni provuar ndonjëherë

Kjo recetë e lehtë dhe që zihet në një enë, është praktike dhe e shpejtë kur nuk keni shumë kohë që të merreni me drekën. Është recetë që pëlqehet shumë sidomos nga fëmijët. Unë kam kohë të gjatë që nuk e kam pregatitë pasi që kam pasë vështirësi të gjej patate organike. Tani nuk e […]

MORE ...

Xhensila bën paqe me Alaudin Hamitin, pas hatërmbetjeve të së kaluarës

Xhensila bën paqe me Alaudin Hamitin, pas hatërmbetjeve të së kaluarës

Xhensila Myrtezaj, përmes një interviste në “NIN”, i dha fund hatërmbetjeve me moderatorin Alaudin Hamiti. Ky i fundit, e pyeti me humor se “sa kohë do të kalojë derisa ta ketë sërish në emision” dhe pas kësaj, këngëtarja u shpreh: Jo, jo. Nuk ma do mendja. Aq më shumë tani që njihemi pak më mirë se ndonjëherë […]

MORE ...

E vërtetuar:Të kesh një motër që flet shumë,të ndihmon të luftosh stresin

E vërtetuar:Të kesh një motër që flet shumë,të ndihmon të luftosh stresin

Të kesh një motër a po vëlla është një nga dhurata më të mira që mund të na ofrojë jeta.Ata janë partnerë në lojëra gjatë fëmijërisë dhe partnerë të jetës në moshën e rritu.Por a e dini të kesh një motër mund të jetë e dobishme për shëndetin tuaj.Përveç kësaj, ata na ndihmojnë të mos […]

MORE ...

Veliaj zbulon lidhjen e hershme me Olta Xhaçkën: I ngjisja çamçakëz mbi flokë!

Veliaj zbulon lidhjen e hershme me Olta Xhaçkën: I ngjisja çamçakëz mbi flokë!

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është bërë pjesë e një aktiviteti të gruas socialiste në Tiranë, të titulluar “Edhe një”. Ndërsa falenderoi disa nga gratë pjesëmarrëse, u ndal te bashkëpunimet që ka patur me ish ministren e Arsimit, Lindita Nikolla, ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, me të cilat tha se kanë qenë partnerë […]

MORE ...

Shijoje momentin, që të mos kërkosh ta kthesh kohën mrapa!

Shijoje momentin, që të mos kërkosh ta kthesh kohën mrapa!

Njeriu është rezultat i shprehive… ndjenjat ndryshojnë ndërsa e mira dhe e keqja janë vetëm koncepte sepse askush nuk i sheh dhe nuk i jeton njësoj situatat për ate arsye jo gjithmonë gabimet e dikujt tjetër janë gabim edhe për ty. Ne nuk mund të jemi gjithmonë të lumtur, emocionet ndryshojnë… ti sfidohesh bie e […]

MORE ...