Suarez mblodhi disa nga lojtarët e Barcelonës në shtëpinë e tij për t’u treguar klubin e ri

Suarez mblodhi disa nga lojtarët e Barcelonës në shtëpinë e tij për t’u treguar klubin e ri

Luis Saurez ka organizuar një festë në shtëpinë e tij, duke i ftuar disa nga lojtarët e Barcelonës. Sulmuesi uruguaian do të largohet nga Barcelona në këtë evrë, pasi Ronald Koeman i konfirmoi se nuk është më në planet e tij. Suarez lidhet me një kalim te Juventusi, mirëpo në garë për të së fundmi […]

MORE ...

Gjiganti francez niset urgjent me agjendë të papërcaktuar për në Egje

Gjiganti francez niset urgjent me agjendë të papërcaktuar për në Egje

Anija kryesore e flotës franceze, aeroplanmbajtësja Charles de Gaulle, e shoqëruar nga një numër anijesh dhe nëndetësesh të marinës franceze pritet të lundrojë direkt në Mesdheun Lindor, sipas raportimeve të Europe 1 që citon informacione të siguruara nga Marina Franceze. “Xhevahiri” në kurorën e marinës franceze arrin në Mesdhe në një “mision të paspecifikuar”, përcjell […]

MORE ...

9 të vdekur nga Coronavirusi brenda 24-orëve të fundit

9 të vdekur nga Coronavirusi brenda 24-orëve të fundit

Në Kosovë nëntë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 120 raste të reja me koronavirus. Numri i të vdekurve ka shkuar në 525, ndërsa i të infektuarve në 13.454. Njoftimi i plotë: Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me […]

MORE ...

Greqia dërgon forcat speciale pak metra larg kufirit turk, vjen përgjigja e Ankarasë

Greqia dërgon forcat speciale pak metra larg kufirit turk, vjen përgjigja e Ankarasë

mes të tensioneve që janë në kulm dhe paralajmërimeve për luftë nga ana e Turqisë, vendimi i fundit i qeverisë greke për të dërguar ushtarë në ishullin Kastelorizo duket se i ka hedhur benzinë zjarrit. Në një reagim të fundit, zëdhënësi i partisë në pushtet në Turqi, Omer Ccelik e cilësoi vendimin për të dërguar […]

MORE ...

Kërkesat për azil në Britani, BBC: Shqipëria në krah të Irakut dhe Iranit

Kërkesat për azil në Britani, BBC: Shqipëria në krah të Irakut dhe Iranit

Media e njohur prestigjoze BBC ka shkruar një artikull në lidhje me kërkesat për azil që bëhen për në Britaninë e Madhe. Sipas shifrave zyrtare të institucioneve, kërkesat për azil janë rritur në mënyrë të ndjeshme gjatë vitit që lamë pas. Katër nga pesë aplikantët në tre muajt e fundit të vitit 2019 pritën gjashtë […]

MORE ...

Zvicra vendos rregulla të reja për hyrje dhe për karantinë

Zvicra vendos rregulla të reja për hyrje dhe për karantinë

Që nga sot, e hënë, 31 gusht, Sekretariati Shtetëror për Migracion ka forcuar politikat e tij për hyrje në Zvicër dhe kërkesën për karantinë. Çfarë e shtyri SEM të zbatojë rregullat e reja? Masat e reja janë duke u zbatuar, sepse shumë udhëtarë nga vendet “në rrezik” janë përpjekur të shmangin rregullat e hyrjes dhe […]

MORE ...

Me distancë e maska dhe pak nxënës në klasë, Shahini nxjerr fotot nga rihapja e shkollave

Me distancë e maska dhe pak nxënës në klasë, Shahini nxjerr fotot nga rihapja e shkollave

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka publikuar disa foto nga nisja e procesit mësimor për 4500 nxënës të klasave I-V në të gjithë vendin, të cilët nuk kanë patur aksesin e duhur gjatë periudhës së mësimit online. Në fotot e publikuara nga Shahini duken nxënësit të cilët mbajnë distancë nga njëri-tjetri në oborr dhe koridore, […]

MORE ...

Vdekja e tij është tragjedi”, polici amerikan qëllohet për vdekje nga një person i armatosur

Vdekja e tij është tragjedi”, polici amerikan qëllohet për vdekje nga një person i armatosur

Një polic në St. Louis të Shteteve të Bashkuara ka vdekur nga plagët e marra në kokë pasi u qëllua nga një person i armatosur. 29-vjeçari, Tamarris L. Bohannon, ka shërbyer për rreth 3 vite  e gjysmë dhe është polici i parë që vritet që nga viti 2011. Gjithashtu është plagosur edhe një polic tjetër. […]

MORE ...

Ja 5 gjërat që duhet të bëni për të tërhequr Karmën e mirë

Ja 5 gjërat që duhet të bëni për të tërhequr Karmën e mirë

Karma është mbi të gjitha një rrjedhë e energjisë që qarkullon lirshëm, këto rrjedhje janë formuar sipas qëllimeve tona dhe mund të ndikojnë në jetën tonë sipas natyrës së veprimeve tona. Me origjinë nga traditat shpirtërore Lindore, Karma është një fjalë sanskrite që do të thotë vepra. Parimi i shkakut dhe pasojës është i lidhur […]

MORE ...

Vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, vdes vozitësi

Vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, vdes vozitësi

Një person me veturë nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku si pasojë, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje pasdite, ku edhe një pasagjer është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

MORE ...