Horoskopi ditor, e premte 31 korrik 2020

Horoskopi ditor, e premte 31 korrik 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 31 korrik 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit […]

MORE ...

Humbi vendin e punës gjatë pandemisë, gruaja prek me fjalët e saj: Po më shpërthen truri

Humbi vendin e punës gjatë pandemisë, gruaja prek me fjalët e saj: Po më shpërthen truri

Si pasojë e pandemisë, shumë vende pune u mbyllën. Si rrjedhojë, shumë persona mbetën të papunë. Një grua në Britaninë e Madhe, e cila humbi vendin e punës si pasojë e pandemisë, ka rrëfyer për medie lokale se gjatë kësaj periudhe është “pushtuar” nga stresi dhe mungesa e oreksit, transmeton lajmi.net. “Kam humbur pesë kilogramë […]

MORE ...

COVID-19 në Kosovë/ 3429 raste aktive, 212 të vdekur dhe 393 pacientë të hospitalizuar

COVID-19 në Kosovë/ 3429 raste aktive, 212 të vdekur dhe 393 pacientë të hospitalizuar

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 258 raste të reja me koronavirus. në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve kanë rezultuar pozitive, shkruan lajmi.net. Kështu, numri total i […]

MORE ...

Doktori tregon pse duhet të ndaloni së përdoruri sapun

Doktori tregon pse duhet të ndaloni së përdoruri sapun

Me sa duket, bërja dush me sapun çdo ditë nuk është e mirë për trupin tuaj. Mund të ndikojë në mikrobiomat natyrore në trup. Sipas Dr James Hamblin, nuk mund të kishte asnjë kuptim në përdorimin e sapunit dhe produkteve të tjera, transmeton lajmi.net. Në librin e tij, ‘Clean: The New Science of Skin’, i […]

MORE ...

Pse është kaq ngjitëse hapja e gojës?

Pse është kaq ngjitëse hapja e gojës?

Ndiheni të lodhur? Edhe nëse nuk jemi të lodhur, pse bezdisemi nëse dikush tjetër hap gojën? Ekspertët e Universitetit të Nottingham kanë publikuar hulumtime që sugjerojnë se prirja njerëzore për hapjen e gojës shkaktohet automatikisht nga reflekset primitive në korteksin parësor motorik, një zonë e trurit përgjegjëse për funksionin motorik, transmeton lajmi.net. Gjetjet e fundit […]

MORE ...

Kuzhinieri tregon gabimet që të gjithë i bëjnë kur përgatisin salsiçe

Kuzhinieri tregon gabimet që të gjithë i bëjnë kur përgatisin salsiçe

Salsiçet dhe burgerët janë pjesë e pandashme e secilës skarë, por kërkojnë vëmendje të plotë për përgatitje të duhur. Kuzhinierët e lartë në Britania të Madhe kanë detektuar gabimet e përbashkëta, të cilat duhet t’ë shmangen kur gatuhen salsiçet, shkruan Daily Star, transmeton lajmi.net. Daily Star Online në një bisedë me ekspertin e kuzhinës Jeff […]

MORE ...

Kë do të ndihmonit të parin? Përgjigjja jote tregon shumë për tipin që ti je

Kë do të ndihmonit të parin? Përgjigjja jote tregon shumë për tipin që ti je

Ja një test fare i thjeshtë që edhe ju mund ta provoni tani! Hidhini në sy katër imazheve…kë do të ndihmonit të parin? Varësisht zgjedhjes suaj vjen edhe përgjigjja e duhur që na zbulon më shumë detajet për njeriun që ti je! Le të fillojmë: Gruaja e moshuar:Nëse zgjedhja juaj është personi i moshuar, atëherë […]

MORE ...

Gabimi më i madh që bëni para gjumit në netët e nxehta të verës

Gabimi më i madh që bëni para gjumit në netët e nxehta të verës

Nëse jashtë është shumë nxehtë dhe në shtëpi ke hapur kondicionerin, gjumi mund të jetë i vështirë. Por po ashtu, mund të bëhet edhe më i vështirë nëse vazhdon të pish ujë të ftohtë për të shuar vapën. Sa më të larta temperaturat, aq më të ftohtë e duam ujin gjatë ditëve dhe netëve të […]

MORE ...

Tmerr! Hap zjarr ndaj një gruaje dhe djalit të saj në plazh, arsyeja: Nuk respektuan distancën

Tmerr! Hap zjarr ndaj një gruaje dhe djalit të saj në plazh, arsyeja: Nuk respektuan distancën

Koronavursi po lë më shumë pasoja nga ana psiqike, sepse nuk mund të shpjegohet ndryshe. Një burrë është arrestuar sepse qëlloi ndaj një nëne dhe djalit të saj, në një holl të hotelit, në “Miami Beach”, SHBA. Ai raportohet se u nevrikos prej tyre, për mungesë të distancimit social. Douglas Marks, 47 vjeç, u përball […]

MORE ...

Nuk ju shohin dot me sy, por bëjnë sikur ju duan/ Ja si t’i dalloni ziliqarët

Nuk ju shohin dot me sy, por bëjnë sikur ju duan/ Ja si t’i dalloni ziliqarët

Zilia është sinonim i paaftësisë. Një njeri ziliqar ndihet i paaftë dhe në disavantazh kur sheh dikë tjetër që rritet dhe ec përpara, dhe duke ditur që nuk mund të ketë atë çka ka tjetri, fillon të kërkojë metoda për ta ulur.Madje shpesh ziliqarët ndihen keq thjesht për faktin që nuk mund të jenë pikërisht […]

MORE ...