Horoskopi ditor, e mërkurë 1 korrik 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 1 korrik 2020

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë 1 korrik 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit […]

MORE ...

Çfarë Përfitimesh Ka Pirja E Ujit Para Gjumit

Çfarë Përfitimesh Ka Pirja E Ujit Para Gjumit

Pirja e ujit para gjumit ka shumë përfitime, që nga mbajtja e organizmit të shëndetshëm dhe të hidratuar, deri në pastrimin e puçrrave të fytyrës. Uji përmban minerale shumë të vlefshme dhe ushqyes, për të cilët trupi ka nevojë për të funksionuar si duhet. Pirja e ujit para gjumit është një nga mënyrat më të […]

MORE ...

A janë vezët të shëndetshme? Sa të tilla mund të konsumoni në ditë?

A janë vezët të shëndetshme? Sa të tilla mund të konsumoni në ditë?

Vezët janë një nga ushqimet më të gjithanshme që ekzistojnë, mund t’i gatuani në mënyra të panumërta, ju mbajnë të ngopur për orë të tëra dhe janë një burim energjie, të mbushura me proteina dhe lëndë të tjera ushqyese që mbrojnë sytë, muskujt dhe shëndetin e kockave Pavarësisht të gjitha këtyre përfitimeve, vezët kanë fituar […]

MORE ...

Nuk “mjafton” koronav.irusi/ Një vi.rus i ri i derrave kinezë, kandidat për pandemi

Nuk “mjafton” koronav.irusi/ Një vi.rus i ri i derrave kinezë, kandidat për pandemi

Një virus i ri gripi i gjetur te derrat kinezë është bërë më infektues për njerëzit, sipas një studimi. Ekspertët kinezë paralajmërojnë se virusi i ri duhet mbajtur nën vëzhgim për të mos u shndërruar në pandemi megjithëse sipas tyre tani për tani nuk ekziston ndonjë kërcënim. Ekipi i studiuesve kinezë analizoi viruset e gripit […]

MORE ...

Rrëfimi i nënës të cilës serbët ia masakruan të birin: Nuk e identifikoja, i kishte gjymtyrët e këputura

Rrëfimi i nënës të cilës serbët ia masakruan të birin: Nuk e identifikoja, i kishte gjymtyrët e këputura

Sot 21 vjet më pas në Kotlinë të Kaçanikut është kujtuar njëra nga masakrat më të rënda të luftës së fundit të kryera nga forcat serbe ndaj kosovarëve. Familjarët që humbën të dashurit e tyre, ende i kanë të kthjellëta para syve momentet tmerruese të asaj kohe. E këtë masakër e kujton nëna Hanife Loku, […]

MORE ...

Kohë koronavirusi/ Para se të shkoni në pishina në këtë periudhë, ja se çfarë duhet të dini

Kohë koronavirusi/ Para se të shkoni në pishina në këtë periudhë, ja se çfarë duhet të dini

A mund të përhapet COVID-19 në ujë? Nuk ka asnjë provë që virusi SARS-CoV-2 që shkakton COVID-19 është përhapur përmes aktiviteteve ujore rekreative, sipas CDC.2 Sanitarizimi i mirë i ujit është thelbësor, megjithatë dhe dezinfektuesit si klori janë mënyra kryesore për të parandaluar përhapjen e mikrobeve, përfshirë viruset, në ujë. Por është e rëndësishme të […]

MORE ...

Modelja e njohur i le pa fjalë të gjithë, ecën rrugëve me pantallona të tejdukshme

Modelja e njohur i le pa fjalë të gjithë, ecën rrugëve me pantallona të tejdukshme

Modelja e njohur Emily Ratajkowski asnjëherë nuk e ka patur problem të tregojë trupin e saj, madje shumë herë ka pozuar edhe n*do. Por modelja nuk e ka problem të dalë në rrugë me veshje të tejdukshme, dhe këtë e ka treguar në psotimin e fundit në Instagram. Ajo shihet në rrugë me një palë […]

MORE ...

“Më në fund”/ Vjen lajmi i madh, nisin lëvizjet për liberalizimin e vizave për Kosovën

“Më në fund”/ Vjen lajmi i madh, nisin lëvizjet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Richard Grenell, emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka deklaruar në Twitter se është i lumtur tek sheh evropianët të avancojnë përpara agjendën e liberalizimit të vizave për Kosovën. Grenell i është referuar lajmit se euro-deputetët i janë drejtuar kancelares gjermane Angela Merkel, se duhet sa më parë t’i liberalizohen Kosovës vizat, sepse […]

MORE ...

‘Kujdes pasi kundërshtaret tuaj janë të vendosur për…’, Meri paralajmëron këtë shenjë për më të keqen

‘Kujdes pasi kundërshtaret tuaj janë të vendosur për…’, Meri paralajmëron këtë shenjë për më të keqen

DemiJu se brendshmi do keni nje zjarr te pashuar nje pasion te madh nje dashuri te fshehte qe mund tju lodh apo tju stresoj nese nuk e gjeni rrugen e duhur per tu realizuar BinjaketJeta juaj sociale shoqerore apo qellimet tuaja do jene ne rrugen me energjike te mundshme dhe mund te fitoni reputacion nese […]

MORE ...

A duhet të hani patate nëse jeni duke mbajtur dietë?

A duhet të hani patate nëse jeni duke mbajtur dietë?

Deri tani është thënë se personat, të cilët janë duke mbajtur dietë për të humbur peshë, nuk duhet të hanë patate, mirëpo a se është kjo e vërtetë në të gjitha rastet, zbulojeni në artikullin e mëposhtëm. Për shkak se patatet përmbajnë një sasi të lartë të karbohrtateve, shumë persona e shmangin përdorimin e tyre. […]

MORE ...