Pamje mbresëlënëse, një “mur” me dëborë vjen nga deti dhe pushton qytetin

Pamje mbresëlënëse, një “mur” me dëborë vjen nga deti dhe pushton qytetin

Duken si pamje nga filma si “Lord of the Ring” ose “Game of Thrones”, por është një moment i përjetuar realisht nga një okulist turk, Sefa Yasar i cili po e xhironte në Hopa, një qytet turk jo larg kufirit me Gjeorgjinë. Një stuhi e acartë, e ngarkuar me dëborë shfaqet në horizont, nga Deti […]

MORE ...