Vdekja e 4 Ruseve, zbulohen detaje të reja…Një hetues nga Rusia në skenë

Vdekja e 4 Ruseve, zbulohen detaje të reja…Një hetues nga Rusia në skenë

Dy mjekë të mjekësisë ligjore të vendit tonë dhe një mjek ligjor rus kanë marrë pjesë në ekspertizën e 4 rusëve që u gjetën të pajetë mbrëmjen e së premtes në hotel “Gloria”. Burime të sigurta nga Instituti i mjekësisë ligjore bëjnë me dije për fax news, se procesi i ekspertizës ka vijuar deri në […]

MORE ...

Politekniku toleron studentët e pa vaksinuar për 1 javë, ne hyrje të auditoreve vetëm kontrolle për maskë dhe temperaturë

Politekniku toleron studentët e pa vaksinuar për 1 javë, ne hyrje të auditoreve vetëm kontrolle për maskë dhe temperaturë

Edhe pse është kusht për hyrjen në auditore, studentëve të Universiteit Politeknik nuk u është kërkuar sot certifikata e vaksinimit, apo testi negativ PCR. Gazetarja e Ora News, Anxhela Celibashi, njofton se studentëve në hyrje të godinës u është matur temperatura dhe janë kontrolluar për mbajtjen e maskës. Nëpërmjet një deklarate Universiteti Politeknik njofton se […]

MORE ...

Kapet kokaina rekord/ Kap vlerën e 140 miliardë dollarëve. Do u shkaktonte vdekjen 225 personave

Kapet kokaina rekord/ Kap vlerën e 140 miliardë dollarëve. Do u shkaktonte vdekjen 225 personave

Policia australiane ka konfiskuar ditën e sotme sasinë rekord të kokainës të kapur ndonjëherë në këtë shtet. Vlera e drogës në treg kap shifrën e 140 milionë dollarëve australianë. Në lidhje me sasinë rekord të drogës u arrestua 1 person nga Malajzia. Ngarkesa e ndarë në pako prej 450 kilogramësh u gjet në një kontenier […]

MORE ...

Punime në nënstacion / OSHEE njofton ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës

Punime në nënstacion / OSHEE njofton ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës

OSHEE njofton se ditën e martë dhe të mërkurë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës për shkak të punimeve që po kryhen në nënstacione. Ndërprerja e energjisë do të prekë zonën pranë Pallatit të Sportit nga mesnata deri në orën 05:00 të mëngjesit të së martës. Në të njëjtin […]

MORE ...

Bekim Jashari reagon pas rezultatit zgjedhor: Do të kërkojmë drejtësi për manipulimet e bëra në këto zgjedhje!

Bekim Jashari reagon pas rezultatit zgjedhor: Do të kërkojmë drejtësi për manipulimet e bëra në këto zgjedhje!

Kryetari aktual i Skenderajt Bekim Jashari, ka reaguar pas rezultatit preliminar të KQZ-së, në zgjedhjet në Skenderaj. Jashari, pohon se ka pasur parregullsi të mëdha gjatë procesit të votimit dhe presion tek vetuesit, raporton GazetaBlic.com “Nga vëzhguesit tonë në vendvotime deri me tani janë raportuar për raste të fletëvotimeve të pa vulosura në rreth 11 […]

MORE ...

Kjo është mrekulli, si shpëtoi shoferi që i ra guri nga qielli mbi makinë (VIDEO)

Kjo është mrekulli, si shpëtoi shoferi që i ra guri nga qielli mbi makinë (VIDEO)

Udhëtarët e një makine në Greqi ishin shumë me fat, kur një gur ra mbi kofanon e automjetit të tyre teksa ishin duke udhëtuar në orët e para të mëngjesit. Guri u shkëput nga masivi duke rënë mbi kofano. Shoferi dhe pasagjerët shpëtuan për centimetra. Është një mrekulli që nuk pati të lënduar./ Abcnews.al

MORE ...

Mësoni një herë e mirë si kënaqen femrat në marrëdhëniet intime

Mësoni një herë e mirë si kënaqen femrat në marrëdhëniet intime

Vajzat përdorin seksin për të marrë dashuri.Djemtë përdorin dashurinë për të marrë seks. WOW! Një sondazh tregon se në 100 persona, vetëm 21 prej tyre i japin rëndësi kënaqësisë, një mesatare që rritet me rritjen e moshës: 81 për qind midis moshës 32 dhe 50 vjeçare, ndërsa kërkimi i kënaqësisë bëhet më i shpeshtë pas […]

MORE ...

Arben Vitia: As unë e as Vetëvendosja nuk jemi të zhgënjyer nga rezultati

Arben Vitia: As unë e as Vetëvendosja nuk jemi të zhgënjyer nga rezultati

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, ka thënë se ai dhe subjekti i tij politik nuk shprehin zhgënjim nga rezultatet e deritanishme që vijnë nga kryeqyteti. Vitia për RTV Dukagjini u deklarua se meqenëse janë të parët, nuk ka vend për zhgënjim. “Në asnjë moment nuk jam i zhgënjyer […]

MORE ...

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm shkund Shqipërinë

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm shkund Shqipërinë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë para pak minutave. Tërmeti është regjistruar me qendër pranë qytetit të Lezhës dhe ka qenë rreth 5.1 ballë. Thellësia ka qenë 2 km./albeu.com

MORE ...

Tetovë: BDI kryeson bindshëm kundrejt ASH-AAA

Tetovë: BDI kryeson bindshëm kundrejt ASH-AAA

Sipas rezultateve jozyrtare në Komunën e Tearcs garën në rrethin e dytë do ta vazhdojnë Nuhi Neziri kandidat i BDI-së dhe Nazim Taipi kandidat i ASH-AAA. Votat e kandidatëve për komunë janë: Nuhi Neziri 3 741 vota, Nazim Taipi ASH-AAA 2 341 vota, Daut Memishi nga Lëvizja Besa 1 948 vota dhe Daut Emini nga […]

MORE ...